XXX Niedziela Zwykła

27 października 2019 r.

Przeżywamy XXX niedzielę zwykłą – jest to niedziela, w którą przeżywamy Rocznicę Poświęcenia Własnego Kościoła, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Modlimy się za wszystkich fundatorów i budowniczych oraz wszystkich, którzy troszczą się o piękno naszych świątyń. W naszej diecezji jest to Niedziela Synodalna.

Dobiega końca miesiąc modlitwy różańcowej. Zachowajmy jednak piękny zwyczaj odmawiania różańca w naszych rodzinach, zwłaszcza podczas wspólnej wieczornej modlitwy z dziećmi. Od tego tygodnia nabożeństwa wieczorne w Brunarach o godz. 16.30 (ze względu na zmianę czasu) a w Czarnej o godz. 16.00.

Różaniec w tym tygodniu poprowadzą:

  • w poniedziałek – klasy III i IV
  • we wtorek – klasy: I i II
  • we środę – DSM
  • we czwartek – LSO.

W liturgii wspominamy – w poniedziałek – śś. Szymona i Judy Tadeusza, apostołów.

W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte – w Brunarach w kościele o godz. 8.00, w Czarnej o godz. 9.30 i o godz. 12.00 w Brunarach w kaplicy na cmentarzu a po niej procesja żałobna. Przy cmentarzu będą zbierane ofiary do puszki na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie przez naszych wolontariuszy. Z racji uroczystości nie ma postu piątkowego.

W sobotę Dzień Zaduszny – porządek nabożeństw – jak w każdą niedzielę (Msze święte w Brunarach o godz. 8.00 i 11.00 a w Czarnej o godz. 9.30).

Odwiedzając groby zmarłych stańmy nad ich grobami z czystym sercem – wolnym od grzechu śmiertelnego, w łasce uświęcającej, byśmy mogli ofiarować przyjętą Komunię świętą, nasze modlitwy, odpusty, cierpienia, błagając Miłosiernego Boga o zbawienie naszych bliskich.

Wypominki za zmarłych można składać do czwartku. Proszę, aby pisząc nazwiska swoich zmarłych na kartkach wypominkowych wyraźnie zaznaczyć, czy mają to być wypominki listopadowe czy też roczne. Przy wypominkach rocznych trzeba zaznaczyć godzinę Mszy świętej, przed którą będą odczytywane. Bóg zapłać za ofiary składane przy okazji wypominków.

W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 spotkanie Grupy Synodalnej.

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do odnowienia ogrodzenia prowadzącego do świątyni w Czarnej. Wszystkim, którzy zaangażowali się w te prace oraz wszystkim ofiarodawcom z Czarnej, którzy złożyli ofiary na ten cel. Bóg zapłać. Proszę kolejne rodziny z Czarnej o pomoc w uporządkowaniu placu pod kościołem przed Uroczystością Wszystkich Świętych.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam do Stołu Pańskiego. Szczęść Boże!!!