XXX Niedziela Zwykła

Rocznica Poświęcenie Kościoła Własnego

                                     25 października 2020 r.

 1. Przeżywamy XXX niedzielę zwykłą. Jest to niedziela, w której przeżywamy Rocznicę Poświęcenie Własnego Kościoła, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Modlimy się za wszystkich fundatorów i budowniczych oraz wszystkich, którzy troszczą się o piękno naszych świątyń. W naszej diecezji jest to niedziela synodalna.
 2. Dobiega końca miesiąc modlitwy różańcowej. Zachowajmy jednak piękny zwyczaj odmawiania różańca w naszych rodzinach. Od tego tygodnia nabożeństwa różańcowe w Brunarach o godz. 15.30 – sam Różaniec i o godz. 16.30 (ze względu na zmianę czasu) o godz. 16.30. w Czarnej o godz. 16.00.
 3. W liturgii wspominamy we środę św. św. Szymona i Judy Tadeusza, apostołów.
 4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte:
  a. w Brunarach o godz. 8.00, 10.00 i 11.30
  b. w Czarnej o godz. 7.30 i 9.30. Wszystkie Msze święte będą w naszych świątyniach.
  Nie będzie w tym dniu tradycyjnych procesji po cmentarzach. Modlitwy za zmarłych będą po każdej Mszy świętej z Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 1. Ojciec Święty rozszerzył w tym roku możliwość zyskiwania odpustu zupełnego za zmarłych na cały listopad. Aby można było zyskać odpust zupełny trzeba być w stanie łaski uświęcającej i w danym dniu przyjąć Komunię świętą. Możliwość spowiedzi będzie w najbliższym tygodniu codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą świętą i podczas Różańca. Będzie to także spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca.
 2. Wypominki za zmarłych można składać do przyszłej niedzieli. Bóg zapłać za ofiary składane podczas wypominków.
 3. Rektor WSD w Tarnowie zwraca się z prośbą, aby wzorem ubiegłych lat z okazji Wszystkich Świętych wesprzeć utrzymanie Seminarium Duchownego. W naszej parafii nie będzie w tym roku kwesty na cmentarzach, przeznaczymy na ten cel składkę z Uroczystości Wszystkich Świętych.
 4. Proszę, by wpłacać do radnych parafialnych II ratę składki na sprzątanie kościoła oraz na koszenie trawy na cmentarzu, utrzymanie ogrodów i otoczenia kościoła. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać i wpisuję ich do Księgi Ofiarodawców naszej parafii.
 5. Ze względu na sytuację epidemiczną nie ma spotkań dzieci i młodzieży.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego. Szczęść Boże.