Zmartwychwstanie Pańskie

21 kwietnia 2019 roku

Informacje duszpasterskie

Obchodzimy dziś największą uroczystość naszej wiary Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. To od niej bierze początek i znajduje swoje dopełnienie nasze życie chrześcijańskie.

Z tej to okazji życzymy wszystkim naszym parafianom i wszystkim naszym gościom pogodnego przeżywania tych świątecznych dni.  Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, przenika całe nasze życie. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, niech stanie się źródłem radości w naszej codzienności.

Gorąco i serdecznie pragniemy podziękować wszystkim, którzy w tych dniach prawidłowo odczytali wezwanie Chrystusa, aby czuwać i modlić się w ostatnich godzinach Jego ziemskiego życia przeżywanych w liturgii i w ten sposób przygotować się na Jego Zmartwychwstanie.

Wszystkim parafiankom i parafianom, którzy czynnie włączyli się w obchód Wielkiego Tygodnia, wszystkie nabożeństwa, obsługiwali i zorganizowali procesję rezurekcyjną serdecznie dziękujemy; Scholii, Służbie Liturgicznej Ołtarza,  Ochotniczej Straży Pożarnej, niosącym feretrony i sztandary, sprzątającym kościół Państwu Magdalenie i Robertowi Bielskim, młodzieży z Gimnazjum, dzieciom ze Szkoły Podstawowej, przygotowującym Ołtarz Ciemnicy i Grobu Pańskiego pod przewodnictwem Pani Małgorzacie Lisowicz.

Swoją wdzięczność wyrażamy Pani Danucie Święs, za przygotowanie plebani na święta i za przygotowanie posiłku dla Księży na spowiedzi. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu w kwocie (Czarna 450 zł, Jaśkowa 675 zł, Brunary Niżne 610 zł, Brunary Wyżne 525 zł). Wszystkim za wszystko Bóg zapłać.

Gratulujemy laureatom konkursu na najładniejszą palmę wielkanocną, a są nimi: – w kategorii do 2 metrów – I miejsce Otylia Motyka, II miejsce – Zuzanna Święs, III miejsce – Hubert Myjkowski, a w kategorii powyżej 2 metrów – I miejsce Kamil i Kamila Brońscy, II miejsce – Kacper Porębski, III miejsce – Młodzież Strażacka. Pragniemy nadmienić, że u Pana Boga nie ma przegranych. Jeśli ktoś wykonuje nawet małe rzeczy na Jego chwałę, to zawsze wygrywa.

Odnawiając uroczyście Przyrzeczenia chrzcielne możemy zyskać odpust zupełny…

Msze św. w Zmartwychwstanie Pańskie o godz. 8.00, 11.00, a w Czarnej o godz. 9.30. Składka na cele parafialne. Taki sam układ Mszy św. będzie w Poniedziałek Wielkanocny. Składka w drugi dzień świąt wielkanocnych na KUL i UJP II w Krakowie.

              Dziś i jutro Nowenna do Miłosierdzia Bożego i Ducha Świętego przed bierzmowaniem, po Mszy św. o godz. 8.00.

W tym tygodniu Msze św. w dni powszednie będą o godz. 18.00 ( we wtorek, środę i czwartek), a w sobotę i piątek z racji bierzmowania będą rano o godz. 7.30. Nasza młodzież z kl. III G i kl. VIII przyjmie sakrament dojrzałości chrześcijańskiej w piątek o godz. 15.30 w Szymbarku z rąk Ks. Bp Leszka Leszkiewicza.

Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego, który jest Diecezjalnym Dniem „Caritas”. Składka do puszek w tym dniu na Caritas.

Naszych gości, solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Janinę Spólnik, lat 56, za którą zostało zamówionych 58 intencji, a od uczestników pogrzebu 13. Zmarłą polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…