I Niedziela Wielkiego Postu

Informacje duszpasterskie

Przeżywamy czas Wielkiego Postu. Niech będzie on dla nas, okazją do  przemiany
i nawrócenia.

Dobiega końca Tydzień trzeźwości obchodzony w polskim Kościele. W Wielkim Poście szczególnie pamiętajmy o modlitwie w intencji trzeźwości narodu polskiego. Prośmy w osobistych modlitwach o ducha pokuty z racji kończących się w Kościele Dni Modlitw
w tej intencji.

Dziś zmiana tajemnic różańcowych, składka inwestycyjna oraz rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Św. Józefa.

Msze Święte w niedziele Wielkiego Postu o godzinie: 8.00, 9.30 w Czarnej i 11.00.  O godzinie 14.00 bolesna część rożańca prowadzona przez Róże Różańcowe i o 14.30 Gorzkie Żale, a po nich Msza św.

Droga Krzyżowa w kościele w Czarnej w piątek o godz. 15.30, a po niej Msza św.
a w Brunarach o godz. 17.00 Droga Krzyżowa, a później Msza św. Natomiast Droga Krzyżowa w niedzielę będzie w Brunarach o godz.10.15.

Kazania pasyjne w tym roku wygłosi Sercanin z Florynki O. Marcin Wójcik, natomiast rekolekcje wielkopostne – w naszej parafii rozpoczną się w IV Niedzielę Wielkiego Postu 31.03 i zakończą się we środę  03.04. Poprowadzi je ks. Rafał Stós z Tarnowa.

Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy we środę o godz. 17.00
w Brunarach, a w Czarnej o godz. 16.00. Po Nowennie w Brunarach zapraszamy rodziców
i dzieci z kl. III na spotkanie przed I Komunią św.

Tradycyjnie w II Niedzielę Wielkiego Postu obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu
i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na ogólnopolski fundusz dzieła pomocy misjom Ad Gentes.

Radnych Parafialnych prosimy o zbiórkę ofiar na ubezpieczenie kościołów, a w Czarnej również na sprzątanie kościoła. Rada Duszpasterska postanowiła, że w Brunarach na sprzątanie kościoła, grabarza, utrzymanie ogrodu, ogrzewanie i ubezpieczenie kościołów będzie składka zbierana przez radnych w 2 ratach po 60 złotych, w Wielkim Poście i na jesieni. Niech do obowiązku utrzymania kościołów poczuwają się również pracujący kawalerowie i panny. Prosimy mieszkańców Czarnej o uporządkowanie po zimie terenu przy kościele oraz przeprowadzenie zbiórki na ubezpieczenie i sprzątanie kościoła.

Zbiórka aspirantów we środę o godz. 16.00, ministrantów w piątek po Mszy św.
a DSM w sobotę o godz. 9.00.

W ostatnim czasie Pan Bóg powołał do wieczności pochodzącą z naszej Parafii
śp. Barbara Maduzia z d. Stolarczyk, lat 54, za którą zostało zamówione 19 intencji, a od uczestników pogrzebu 6. Zmarłą polećmy miłosierdziu Bożemu…

Za tydzień w niedziele po sumie spotkanie Rady Parafialnej i Gospodarczej.

W kaplicy Matki Boskiej Fatimskiej jest już nowa Droga Krzyżowa w postaci płaskorzeźb.  W ten sposób dobiegł końca remont tejże kaplicy.