II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

4 stycznia 2015 roku

Informacje duszpasterskie

Obchodzimy dziś drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Przypada ona jedynie wówczas, gdy w danym roku wypadnie niedziela pomiędzy 2 a 5 stycznia. Liturgia tej niedzieli daje nam jeszcze jedną możliwość zatrzymania się nad tajemnicą Boga, który przyszedł, aby zamieszkać z nami, by stać się jednym z nas i aby nas pociągnąć ku sobie, jak mogliśmy usłyszeć w czytaniu z Listu św. Pawła Apostoła do Efezjan. Dzisiejsza niedziela jest zarazem pierwszą niedzielą nowego roku. Zadbajmy zatem o to, by ten rok był przeżywany przez nas w jedności z Bogiem i drugim człowiekiem.

Za tydzień w niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00.

We wtorek obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną też Uroczystością Trzech Króli. Składka zbierana w tym dniu w kościele będzie przeznaczona na potrzeby misji.  Msze św. o godz. 8.00, 11.00, a Czarnej o godz.  9.30. Na Mszach św. poświęcenie kredy, złota, kadzidła i mirry.

Zaprośmy Pana Jezusa do naszego życia i naszych domów, prosząc, by nam błogosławił przez cały nowy rok. Oznaczmy drzwi literami: C+M+B (skrót od łacińskiego zdania Christus mansionem benedicat – niech Chrystus błogosławi to mieszkanie) lub, jak wolą inni: K+M+B – pierwszymi literami imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara, i wpiszmy obecny rok – 2015.

W święto Objawienia Pańskiego jest obchodzony na całym świecie Dzień Misyjny Dzieci. Ta okazja ma je zachęcić do niesienia pomocy rówieśnikom przez modlitwę               i – w miarę możliwości – również materialnie. Stwórzmy dzieciom okazje, by były misjonarzami dobra i miłości nie tylko gdzieś daleko – a, więc z natury symbolicznie, ale też wśród najbliższych – kolegów i rodziny.

6 stycznia to też Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego. Kolędnicy misyjni spotykają się na Mszy św. o godz. 11.00, którym dziękujemy za ofiarę zebraną podczas kolędowania w kwocie 3110 zł. Panu Katechecie Tadeuszowi Karpińskiemu dziękujemy za przygotowanie kolędy misyjnej.

W najbliższą niedzielę, 11 stycznia, będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Narodzenia Pańskiego w liturgii Kościoła. Po Mszy św. o godz. 11 00 spotkanie Rady Parafialnej.

W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulegnie zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu.

Zwracamy się zatem z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Wychodząc z kościoła możemy odebrać ulotkę informacyjną o sposobie przekazania   1 %. Tutaj tylko przypominamy, że podobnie jak w roku ubiegłym wystarczy na zeznaniu podatkowym PIT wpisać w odpowiedniej rubryce nr KRS naszej Caritas (0000211791) oraz kwotę przekazywanego 1% podatku.

Na stronie internetowej Caritas (www.tarnow.caritas.pl) znajduje się gotowy bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.

Kolęda

Trwa kolęda – czyli wizyta duszpasterska. Niech obecność kapłana w waszym domu stanie się przede wszystkim okazją do wspólnej modlitwy w waszych intencjach.

Z racji trwania kolędy nie będzie Mszy św. wieczorem w środę i piątek, ale rano         o godz. 7.30.

Niedziela 4.I.2015 r. od godz. 12.00

Jaśkowa od P. Józefa Druzika do P. Roberta Stacha