II Niedziela Wielkiego Postu

17 marca 2019 roku

Informacje duszpasterskie

Dzisiaj w Kościele przeżywamy niedzielę Ad Gentes – naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy tę Dobrą Nowinę
o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania  i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Zebrane ofiary do puszek są przeznaczone na wsparcie ponad 2100 polskich misjonarzy głoszących Dobrą Nowinę w 96 krajach świata. W dniu dzisiejszym Dzień Modlitwy i Postu i Jałmużny za Misjonarzy Męczenników. Nasza diecezja ma ich czterech. Pamiętajmy o tej ważnej intencji.

Msze Święte w niedziele Wielkiego Postu o godzinie: 8.00, 9.30 w Czarnej i 11.00.  O godzinie 14.00 bolesna część różańca prowadzona przez Róże Różańcowe, o 14.30 Gorzkie Żale, a po nich Msza święta.

Droga Krzyżowa w kościele w Czarnej w piątek o godz. 15.30, a po niej Msza św.
a w Brunarach o godz. 17.00 Droga Krzyżowa, a później Msza św. Natomiast  Droga Krzyżowa w niedzielę w kościele parafialnym będzie o godz.10.15.

We wtorek 19 marca  przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Na uroczystą Mszę Świętą z zawierzeniem mężów i ojców św. Józefowi zapraszamy w Czarnej o godz. 16.00, a w Brunarach o godz.. 17.00. Zapraszamy do licznego udziału w tej uroczystości całych rodzin, by oddać się pod opiekę Głowy Świętej rodziny.

Spotkanie DSM we wtorek o godz. 16.00 i w sobotę o godz. 9.00, aspirantów we środę o godz. 16.00, a ministrantów w piątek po Mszy św.
Spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami z kl. VII SP we środę po nowennie.

W środę w Czarnej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy będzie o godz.16.00,
a Brunarach o godz. 17.00 .

Są do nabycia paschaliki i baranki na stół wielkanocny. Sugerowana ofiara wynosi 5  zł.

Niech św. Józef opiekuje się naszymi gośćmi, solenizantami i jubilatami rozpoczynającego się tygodnia.

Za tydzień, wolontariusze z Parafii Szymbark będą zbierać ofiary do puszek na wsparcie kosztownej operacji swojej parafianki 6-cio letniej Antosi Kluk. Antosia urodziła się z wadą zwężenia krtani co uniemożliwia jej samodzielny oddech a w konsekwencji mowę. Jako niemowlę przeszła zabieg tracheostomii. Obecnie Antosia została zaklasyfikowana do operacji w szwajcarskiej klinice w Lozannie. Koszt tej operacji wynosi ponad 600 tysięcy złotych, co przekracza możliwości  rodziców. Dlatego zwracamy się do wszystkich ludzi o wrażliwym sercu, aby za tydzień swoimi ofiarami wsparli rodziców Antosi, którzy już dzisiaj dziękują za każdą złożoną ofiarę.