III Niedziela Wielkiego Postu

24 marca 2019 roku

Informacje duszpasterskie

Jutro przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W Kościele Katolickim obchodzimy ją jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa Adopcja polega na odmawianiu przez dziewięć miesięcy jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka, którego życie jest zagrożone. Blankiety adopcji można pobrać dzisiaj (z pararetów okien), wypełnić je w domu i przynieść do kościoła w Zwiastowanie Pańskie – odpowiednio obcięte – na uroczyste jej rozpoczęcie podczas Mszy św. Życie – wielki dar Stwórcy jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci – domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Boga nad tym darem nie ma władzy. Msze św. w Brunarach o godz. 17.00, zaś w Czarnej o godz. 16.00.

Na jutrzejszej Mszy św. o godz. 17.00 w Brunarach będzie uroczyste przyjęcie do kandydatek do DSM.

Są jeszcze do nabycia paschaliki na stół wielkanocny. Sugerowana ofiara wynosi 5  zł.

Msze Święte w niedziele Wielkiego Postu o godzinie: 8.00, 9.30 w Czarnej i 11.00.
O godzinie 14.00 bolesna część różańca prowadzona przez Róże Różańcowe, o 14.30 Gorzkie Żale, a po nich Msza św.

Droga Krzyżowa w Czarnej w piątek o godz. 15.30, a po niej Msza św. a w Brunarach o godz. 17.00 Droga Krzyżowa, a później Msza św. Natomiast Droga Krzyżowa w niedzielę w kościele parafialnym będzie o godz.10.15.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami z kl. VI SP w poniedziałek, a z kl. VIII we środę po Mszy świętej.

We środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w Brunarach o godz. 17.00, a w Czarnej  o g.16.00.

Wszystkich naszych gości, solenizantów i jubilatów polecamy Panu Bogu w naszych modlitwach.

Zbiórka aspirantów we środę o godz. 16 00, ministrantów w piątek po Mszy św. o godz. 17.00, a DSM w sobotę o godz. 9.00.

Za tydzień w niedzielę zmiana czasu z zimowego na letni.

Dzisiaj, wolontariusze z Parafii Szymbark zbierają ofiary do puszek na wsparcie kosztownej operacji swojej parafianki 6-cio letniej Antosi Kluk. Antosia urodziła się z wadą zwężenia krtani co uniemożliwia jej samodzielny oddech a w konsekwencji mowę. Jako niemowlę przeszła zabieg tracheostomii. Obecnie Antosia została zaklasyfikowana do operacji w szwajcarskiej klinice w Lozannie. Koszt tej operacji wynosi ponad 600 tysięcy złotych, co przekracza możliwości  rodziców. Dlatego zwracamy się do wszystkich ludzi o wrażliwym sercu, aby swoimi ofiarami wsparli rodziców Antosi, którzy z góry dziękują za każdą złożoną ofiarę.

Za tydzień w niedzielę (31.03.2019 r.) rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne
w naszej parafii. Prowadzi je Ks. Rafał Stós z Tarnowa. Plan rekolekcji dotrze do każdego domu.

Rekolekcje Wielkopostne  w Parafii Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Brunarach

Niedziela 31.03.2019 r.

Godz. 7.30            Godzinki do NMP
Godz. 8.00            Msza św. z nauką rekolekcyjną dla całych rodzin