III Niedziela Wielkiego Postu

8 marca 2015 roku

Informacje duszpasterskie

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych, o godz. 14 00 różaniec prowadzony przez Róże Różancowe i Gorzkie Żale o godz. 14.30.

Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby miały one konkretny wymiar. Niech to będą konkretne wyrzeczenia, niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę      i zastanowienie się nad własnym życiem, postępowaniem. Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania. Przystąpienie do niego w tym czasie jest przecież naszym obowiązkiem.

Wszystkim kobietom z racji ich święta oraz solenizantom tego tygodnia, a także małżonkom przeżywającym jubileusze i rocznice swego małżeństwa składamy serdeczne życzenia.

Msze Święte w niedziele Wielkiego Postu o godzinie 8.00 i 11.00, a w Czarnej
o godz.9.30. Droga Krzyżowa o godz. 11.15.

W piątek o godzinie 16.00 Msza święta i Kalwaryjska Droga Krzyżowa, którą poprowadzi Przewodnik Kalwaryjski P. Zdzisław Sekuła z Nowego Sącza.

Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć paschaliki i baranki Caritasu na świąteczny stół. Ofiarami za nie  wspieramy dzieła charytatywne Kościoła.

Spotkanie rodziców i kandydatów do bierzmowania z kl I G we środę na Mszy św.
o godz. 16 00.

Zbiórki DSM we środę o godz. 15.00, aspirantów w sobotę o godz. 8.00, ministrantów i lektorów w sobotę o godz.9.00.

W przyszłą niedzielę Gorzkie Żale będą po każdej Mszy św., a po sumie spotkanie Rady Duszpasterskiej.