VIII Niedziela Zwykła

3 marca 2019 roku

Informacje duszpasterskie

Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu (od niedzieli 3 marca do soboty
9 marca), a od środy do niedzieli (6-10 marca) przeżywać będziemy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Po Mszach świętych zakończenie nabożeństw czterdziesto – godzinnych.

Najbliższa środa to Środa Popielcowa. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Rozpoczyna okres Wielkiego Postu, który jest czasem przygotowania nas do obchodu Paschy. W tym czasie rozważamy mękę i śmierć Chrystusa Pana, bierzemy udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej
i Gorzkich Żali. Podejmujemy również czyny pokutne i umartwienia wynagradzając Panu Bogu popełnione przez nas grzechy. Staramy się o przemianę własnego życia i postępowania.
Msze Święte w tym dniu o godzinie 7.00 i 16.00, a w Czarnej o godz. 17.00. Ofiara na tacę w Popielec przeznaczona jest na cele charytatywne.

Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje wszystkich post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Kościół jednak zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy nie są do niego zobowiązani.

Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.

Od środy popielcowej rozpoczyna się czas Komunii św. wielkanocnej, który będzie trwał
do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

W I czwartek miesiąca na Mszy św. o godz. 7.30 będziemy modlić się o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.

W piątek Droga Krzyżowa w kościele parafialnym o godz. 15.30, a po niej Msza święta. Natomiast  w Czarnej  o godz. 16.30 Droga Krzyżowa, a później Msza św. W niedziele Droga Krzyżowa
w Brunarach o godz.10.15.

Przyszła niedziela będzie pierwszą Wielkiego Postu. Msze Święte o godzinie: 8.00, 9.30 w Czarnej i 11.00. O godzinie 14.00 bolesna część różańca prowadzona przez Róże Różańcowe i o 14.30 Gorzkie Żale. W czasie Wielkiego Postu po Gorzkich Żalach będzie dodatkowa Msza św.

Chrystus przywracający nam czystość serca niech wspiera szczególnie naszych gości, solenizantów
i jubilatów tego tygodnia.

W tych dniach mija 25 rocznica przybycia do naszej parafii Ks. Franciszka Chodóra. Z tej to okazji dostojnemu jubilatowi składamy gorące życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i św. Michała Archanioła, zdrowia i satysfakcji z posługi duszpasterskiej w naszej parafii.

Za tydzień w niedzielę rozpocznie się Nowenna do św. Józefa i będzie zmiana tajemnic różańcowych oraz składka inwestycyjna.

We wtorek będzie pogrzeb śp. Barbary Maduzia z d. Stolarczyk, lat 54. O godz. 13.30 będzie wprowadzenie do kościoła, a o godz. 14.00 Msza św. pogrzebowa. Zmarłą polećmy miłosierdziu Bożemu…