XII Niedziela Zwykła

21 czerwca 2015 roku

Informacje duszpasterskie

Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 11.00 wystąpi w naszym kościele parafialnym zespół muzyczny Betsaida z parafii Narodzenia NMP w Gorlicach. Chcemy w ten sposób Bogu podziękować za za 680 – lecie założenia miejscowości i parafii Brunary. Po Mszy świętej będzie modlitwa adoracyjna za parafię.

W dniu dzisiejszym odbędzie się spotkanie Rady Duszpasterskiej o godz. 17.00.

We wtorek będziemy obchodzić Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców
z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

W TYM TYGODNIU W LITURGII KOŚCIOŁA PRZEŻYWAĆ BĘDZIEMY:

W środę, 24 czerwca – uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi.

W sobotę wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy. Odpust w Czarnej. Sumie odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył wikariusz z parafii Wysowa ks. Tomasz Pyrchla. Od godz. 10.30 będzie można skorzystać ze spowiedzi. We wtorek na godz. 9.00 zapraszamy chętnych do konserwacji elementów drewnianych przy ścieżce do kościoła w Czarnej.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia, a także małżonkom przeżywającym jubileusze i rocznice swego małżeństwa składamy serdeczne życzenia.

We środę Msza św. i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.00. Od godz. 16.00 spowiedź dla uczniów przed zakończeniem Roku Szkolnego. Bardzo prosimy, by każde dziecko skorzystało
z sakramentu pokuty i w duchu wdzięczności Bogu za otrzymane łaski rozpoczęło wakacje.

Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego Mszą św. w piątek o godz. 8.30.

Mamy gorącą prośbę do rodziców w związku z okresem letnim, by ze swoimi dziećmi wchodzili do kościoła, żeby uczyć ich pobożnego udziału we Mszy św.

Nasza parafia potrzebuje opiekuna cmentarza. Chętnych do pracy prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej.

Zbiórka aspirantów w środę i piątek po Mszy św., ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 9.00, a DSM o godz. 10.00.

Pragniemy poinformować, że za zmarłego śp. Józefa Tokarza zostało zamówionych 47 intenji i od uczestników pogrzebu 17.

Dzisiaj parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Uściu Gorlickim zaprasza na festyn. Rozpoczęcie od godz. 15.00.