Intencje Mszy świętych – 22.03. – 28.03.2021

9.30: + Kinga Liszka – z int. Angeliki Gryboś

V Niedziela Wielkiego Postu

21 marca 2021 r.

1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu.
  2. Przez modlitwę, post i jałmużnę umacniajmy się w doskonałości chrześcijańskiej. Zgodnie ze zwyczajem od dzisiejszej niedzieli zasłaniane są krzyże w kościele aż do liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek.
  3. W środę przypada Dzień Misjonarzy Męczenników.
  4. W czwartek Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny – Dzień Świętości Życia. Msze święte o godz. 7.30 i o godz. 16.00. Na Mszy świętej o godz. 16.00 nastąpi przyjęcie chętnych do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W obliczu ogromnych ataków na świętość ludzkiego życia zachęcamy do włączenia się w to piękne dzieło.
  5. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w Brunarach we wtorek od godz. 17.00 do 18.00.
  6. Porządek nabożeństw w tygodniu:
    a. w poniedziałek, wtorek i w sobotę – o godz. 7.30
    b. w środę – w Brunarach i w Czarnej – o godz. 16.00 Msza święta  i nowenna do Matki Bożej
    c. w piątek o godz. 15.00 – Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży – po nabożeństwie Komunia Święta oraz o godz. 16.00 – Droga Krzyżowa dla wszystkich a po niej Msza święta
    d. w piątek – w Czarnej o godz. 16.00 – Droga Krzyżowa a następnie Msza święta.
  7. W środę na Mszy Świętej wieczornej spotkanie dzieci, które przygotowują się do I spowiedzi i Komunii Świętej – wraz z rodzicami. Po Mszy świętej krótka katecheza dla tych dzieci.
  8. W przyszłą niedzielę przypada już Niedziela Palmowa, rozpoczynająca uroczyste obchody Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej, a uroczysta procesja z palmami na Mszy świętej o godz. 11.00. Po Mszy świętej konkurs na najpiękniejsze palmy /regulamin znajduje się na tablicy ogłoszeń/.
    Od przyszłej niedzieli Msze święte będą odprawiane w kościele parafialnym. Ofiary na tacę w Niedzielę Palmową przeznaczone są       jako jałmużna postna na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
  9. W tym tygodniu przedstawiciele parafii będą zbierać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  10. W sobotę zapraszam na próbę liturgii Wielkiego Tygodnia lektorów, ministrantów i Dziewczęcą Służbę Maryjną.
    a. o godz. 9.00 – Brunary – lektorzy i ministranci
    b. o godz. 10.00 – Brunary – Dziewczęca Służba Maryjna
    c. o godz. 11.00 – Czarna – Liturgiczna Służba Ołtarza i Dziewczęca Służba Maryjna.
  11. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji rekolekcji parafialnych, zwłaszcza Pani gospodyni. Bóg zapłać strażakom za asystę podczas peregrynacji obrazu Matki Bożej, repliki krzyża nowohuckiego i relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki i przewiezienie ich do parafii Szymbark. W zakrystii są do nabycia zdjęcia z peregrynacji.
  12. W tym tygodniu strażacy przejdą po parafii z informacją o szczepieniach przeciw Covid-19.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Szczęść Boże!