Intencje Mszy Świętych – 26.04. – 02.05.2021

1. + Maria Gambal – z int. Anny Gambal
  2. + Antonina Grybel – z int. wnuka Piotra Grybla z rodziną

Brunary:

18.00: + Franciszek Stróżyk – w 6 rocz. śm.

17.00: + Kinga Liszka – z int. rodziny Kopek

Brunary:

17.00: Msza święta w int. rodzin (peregrynacja)

18.00: W int. Roberta – w rocz. urodzin – z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o Boże błogosławieństwo – przez wstawiennictwo Matki Bożej

17.00: + Maria Gambal – z int. Krystyny i Andrzeja Złockich

Niedziela 02.05.

8.00: ++ Bronisław i Zofia Kwiczal – z int. wnuczki Izabeli

10.00: Msza święta w int. rodzin (peregrynacja)

11.30: Za Parafię

8.00: + Kinga Liszka – z int. Lucyny i Arkadiusza Ćwiklików

9.30: + Dariusz Szczecina

IV Niedziela Wielkanocna

Niedziela Dobrego Pasterza

25 kwietnia 2021 r.

1. Przeżywamy 4 Niedzielę Wielkanocną – Niedzielę Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do służby Bożej. Jest to kolejna niedziela synodalna. W naszej parafii witamy dr. Piotra PASKA, który głosi słowo Boże i poświęci obrazy św. Józefa, który będzie odwiedzał wszystkie rodziny naszej parafii. O godz. 16.30 w kościele w Szymbarku Sakrament Bierzmowania udzielony zostanie uczniom klasy VIII. Módlmy się za bierzmowanych, aby mężnie wyznawali wiarę i postępowali według jej zasad.
  2. Od jutra zostaje zmieniona godzina Mszy świętej wieczornej w kościele parafialnym w Brunarach. Msze święte będą odprawiane o godz. 18.00. (Od soboty będą dodatkowe Msze święte w int. rodzin, które przyjmują w danym dniu obraz podczas peregrynacji. Te Msze święte będą o godz. 17.00. w niedziele – o godz. 10.00).
  3. Msze święte w tygodniu:
    a. w poniedziałek, wtorek i w czwartek – o 7.30.
    b. w środę w Brunarach – o godz. 18.00 a w Czarnej – o godz. 17.00 – Msza Święta i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
    c. w piątek w Brunarach – o godz. 18.00 a w Czarnej – o godz. 17.00 – Msza Święta, Koronka do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
    d. w sobotę w Brunarach – o godz. 18.00 a w Czarnej – o godz. 17.00 – Msza Święta i nabożeństwo majowe.
  4. We wtorek w kaplicy na plebani w tym tygodniu od godz. 18.00 do 19.00 – adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  5. W środę i w piątek na Mszę świętą o godz. 18.00 do Brunar zapraszam uczniów klasy III Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami w ramach przygotowania do I spowiedzi i Komunii Świętej.
  6. Rozpoczęcie Nawiedzenia cudownego wizerunku Św. Józefa w naszej parafii 1 maja – we wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Obraz nawiedzi każdą rodzinę naszej parafii. Msze święte na rozpoczęcie nawiedzenia – codziennie o godz. 17.00 w kościele parafialnym /w niedziele o godz. 10.00/.

Nawiedzenie rozpoczyna się:
    a. od państwa Bania i Drąg /Jaśkowa – przy drodze bocznej do państwa Grybel/ a następnie od góry od strony Ropy przy głównej drodze w kierunku kościoła (pierwszy obraz);
    b. od państwa Lichoń /Brunary Niżne/ od strony Florynki w kierunku kościoła (drugi obraz)
    c. od państwa Adamik /Brunary Wyżne/ od strony Śnietnicy w kierunku kościoła (trzeci obraz).
    d. po zakończeniu nawiedzenia w Brunarach rozpocznie się nawiedzenie w Czarnej.

Niechaj będzie to czas łaski dla poszczególnych rodzin, przystąpmy z okazji nawiedzenia do sakramentu pokuty i Eucharystii, abyśmy mogli otrzymać od Boga potrzebne łaski, wypełnijmy te dni modlitwą za swoje rodziny, pojednaniem i przebaczeniem między domownikami oraz w sąsiedztwach. Niech to będzie również czas pogłębienia naszego związku z parafią, która jest rodziną rodzin.

1. Nabożeństwa majowe rozpoczynamy od soboty – w Czarnej po Mszy świętej o godz. 17.00 a w kościele parafialnym w Brunarach po Mszy świętej o godz. 18.00.
    Zachęcamy, by jak zwykle gromadzić się także według zwyczaju przy kapliczkach i przydrożnych krzyżach i śpiewać litanię do Matki Bożej.
  1. W przyszłą niedzielę – o godz. 14.00 – pierwsza Spowiedź święta dzieci z klasy III wraz z rodzicami i krewnymi. Pierwsza Komunia Święta będzie w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski (3 maja) na Mszy Świętej o godz. 10.00.
  2. Spotkania grup parafialnych w sobotę:
    a. o godz. 9.00 – w Brunarach – Liturgiczna Służba Ołtarza
    b. o godz. 10.00 – w Brunarach – Dziewczęca Służba Maryjna
    c. o godz. 11.00 – w Czarnej – Liturgiczna Służba Ołtarza i Dziewczęca Służba Maryjna.
  3. W liturgii Kościoła:
    a. w czwartek – św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy
    b. w sobotę – św. Józefa rzemieślnika. Jest to także I sobota miesiąca – czcimy Niepokalane Serce Matki Bożej.
  4. Do odczytania w Brunarach: Proszę, aby wpłacać do radnych parafialnych I ratę składki na sprzątanie kościoła oraz na koszenie trawy na cmentarzu, utrzymanie ogrodów i otoczenia parafialnej świątyni. Wszystkim Ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać i wpisuję ich do Księgi Ofiarodawców naszej Parafii.
  5. Do odczytania w Czarnej: Podczas spotkania mieszkańców Czarnej z Ks. Proboszczem ustalono, że troskę o ogrody w Czarnej i koszenie trawników w tym roku /na próbę/ przejmie firma pani Natalii Slisz z Ropy – podobnie jak to ma miejsce w Brunarach. Sprzątanie kościoła oraz funkcję zakrystianki pełni Pani Zofia Majer.
    W związku z tym ustalono, że roczna ofiara na utrzymanie ogrodów, koszenie trawników oraz sprzątanie kościoła wynosić będzie od rodziny 120 złotych w przeciągu roku – tak jak to jest w Brunarach. Wpłaty można dokonać w całości lub w dwóch ratach (w maju i w październiku) po 60 złotych.
    Proszę, aby wpłacać do radnych parafialnych I ratę składki na sprzątanie kościoła oraz na utrzymanie ogrodów, otoczenia świątyni i cmentarza.
    Wszystkim Ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać i wpisuję ich do Księgi Ofiarodawców naszej Parafii. Szczęść Boże.