Intencje Mszy Świętych – 14.06 – 20.06.2021

Środa 16.06.

18.00: ++ Zofia, Piotr i Marek Broński

Czarna:

17.00: + Kinga Liszka – z int. koleżanki Agnieszki z Konradem i Wiktorią Marczyk

Czwartek 17.06.

7.30: + Eleonora Kwarcińska – w 7 dz. po śm. – z int. syna Wojciecha z żoną

17.00: Msza święta w int. rodzin (peregrynacja)

18.00: ++ Franciszek i Helena Matuła – w rocz. śm.

7.30: + Maria Tokarz – w 7 dz. po śm. – z int. dzieci

18.00: ++ Katarzyna, Rudolf, Grażyna i Stanisław Święs

17.00: + Maria Gambal – z int. Anny i Stanisława Lisowiczów z Szymbarku

18.00: ++ Czesław, Stanisław, Grażyna Święs – z int. siostry Zofii

Niedziela 20.06.

8.00: + Edward Drozdowski – z okazji Dnia Ojca

10.00: Msza święta w int. rodzin (peregrynacja)

11.30:

1. W int. Ochotniczej Straży Pożarnej w Brunarach
  2. + Jan Broński – z okazji Dnia Ojca – z int. Kingi

8.00: Za parafię

9.30: + Bolesław Kwiczal – z okazji Dnia Ojca

XI Niedziela Zwykła

13 czerwca 2021 r.

1. Przeżywamy XI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Jest to druga niedziela miesiąca. Po Mszach świętych zmiana tajemnic Różańca Świętego. Ofiary na tacę przeznaczone są na cele parafialne. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  2. Msze święte w tygodniu:
    a. w Czarnej we środę i w piątek – o godz. 17.00.
    b. w Brunarach od poniedziałku do soboty – o godz. 17.00 – Msza święta w intencji rodzin (peregrynacja).
    c. w Brunarach od poniedziałku do soboty – o godz. 18.00 – Msza św. połączona z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  3. W najbliższym czasie kończy się peregrynacja w Brunarach Wyżnych. Gdyby były jakieś rodziny z Brunar Wyżnych, które nie przeżywały peregrynacji, a chciałyby w niej uczestniczyć proszę, aby przyjęły obraz po zakończeniu peregrynacji w Brunarach Wyżnych. Następnie obraz z Brunar Wyżnych przejdzie na Brunary Niżne od państwa Gołyźniak – do spotkania.
  4. We wtorek w kościele od godz. 16.00 do 17.00 adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie (przed Mszą świętą).
  5. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywamy:
    – w poniedziałek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika,
    – w czwartek – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego.
  1. We wtorek przypada 9 rocznica objęcia Diecezji Tarnowskiej przez Ks. Biskupa Andrzeja Jeża. Otoczmy modlitwą naszego Pasterza.
  2. W piątek o godz. 20.00 w kościele parafialnym w Szymbarku organizowane jest dekanalne spotkanie młodzieży. W programie spotkania Czuwanie z adoracją Najświętszego Sakramentu. Na to spotkanie zaproszona jest także młodzież z naszej parafii.
  3. W tym tygodniu w sobotę spotkania:
    a. o godz. 9.00 – Dziewczęca Służba Maryjna w Brunarach
    b. o godz. 10.00 – Liturgiczna Służba Ołtarza w Brunarach
    c. o godz. 11.00 – Liturgiczna Służba Ołtarza i Dziewczęca Służba Maryjna w Czarnej.
  4. W następną niedzielę będziemy obchodzić diecezjalne Święto Rodzin. Biskup Ordynariusz zaprasza rodziny do Starego Sącza na uroczystą Mszę Świętą o godz. 11.00 przy Ołtarzu Papieskim.
  5. W następną niedzielę o godz. 11.30 w kościele parafialnym uroczysta Msza święta w intencji Ochotniczej Straży Pożarnej.
  6. Zakończyła się Oktawa Bożego Ciała. Bóg zapłać wszystkim, którzy znaleźli czas, aby uczestniczyć w tych pięknych nabożeństwach eucharystycznych. Dziękujemy osobom, które zatroszczyły się o przystrojenie i noszenie feretronów, sztandarów i baldachimów w Brunarach i w Czarnej oraz rodzicom, którzy przychodzili z dziećmi, które dzwoniły dzwonkami i sypały Panu Jezusowi kwiaty.
  7. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszły do wieczności + Eleonora KWARCIŃSKA i + Maria TOKARZ z Brunar Wyżnych. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego. Szczęść Boże!!!