Intencje Mszy Świętych – 06.12 – 12.12.2021

Poniedziałek 06.12.

Brunary:

16.00: W int. Konrada i Bożeny Witek – w 15 rocz. sakramentu małżeństwa – z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o błogosławieństwo Boże przez wstawiennictwo Matki Bożej

16.00: + Jan Jeliński – z int. syna Józefa z żoną i dziećmi

16.00: W intencji Panu Bogu wiadomej

16.00: + Jan Jeliński – z int. wnuczki Klaudii z rodziną

Środa 08.12. – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

16.00: ++ Józefa (f) i Wojciech Spólnik

16.00: + Franciszka (f) Kopek – w 30 dz. po śm. – z int. syna Bronisława

Czwartek 09.12.

Brunary:

16.00: ++ Jerzy, Irena, Grażyna i Janina Stach – z int. brata Stanisława z rodziną

16.00: + Jan Jeliński – z int. wnuka Bartka

16.00: ++ Maria i Stanisław Siuta – z int. syna Kazimierza z rodziną

16.00: + Jan Jeliński – z int. wnuczki Diany z rodziną

16.00: + Jan Święs – z int. Żony

16.00: + Jan Jeliński – z int. szwagierki Zofii

Niedziela 12.12.

8.00: ++ Janina i Franciszek Gruca

10.00: + Kazimierz Matuszyk – z int. Małgorzaty i Edwarda Trojanowicz

11.30: ++ Wiktor i Elżbieta Liszka

7.00: Za parafię

9.30: + Jan Jeliński – z int. wnuczki Marty z rodziną

II Niedziela Adwentu

5 grudnia 2021 r.

1. Przeżywamy II Niedzielę Adwentu. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Modlitw za Kościół na Wschodzie – za naszą wschodnią granicą. Msze święte w niedziele – ze względu na obostrzenia sanitarne odprawiane będą w kościele o godz. 8.00 (w tym miesiącu zapraszam Brunary Niżne), o godz. 10.00 (Jaśkowa) i o godz. 11.30 (Brunary Wyżne). Otwarta jest również kaplica na plebanii – proszę, aby uczestniczący we Mszach Świętych podzielili się – połowa niech uczestniczy w kościele a połowa w kaplicy. Proszę, by wewnątrz świątyń zakładać maseczki.
  2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Słowo Boże podczas rekolekcji będzie głosił dr Michał DĄBRÓWKA – Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Spowiedź święta przed świętami będzie we wtorek podczas rekolekcji.
    Ze względu na rekolekcje w przyszłą niedzielę w Czarnej – Msze święte o godz. 7.00 i o 9.30. W kościele parafialnym bez zmian. Program rekolekcji jest do odebrania w dzisiejszą niedzielę – z tyłu kościoła. Składka z przyszłej niedzieli – II niedzieli miesiąca przeznaczona będzie na cele parafialne. Po wszystkich Mszach Świętych – zmiana tajemnic Różańca Świętego.
  3. Msze święte roratnie w tygodniu codziennie i w Brunarach i w Czarnej o godz. 16.00. Dodatkowa Msza święta roratnia dla starszych w Brunarach codziennie o godz. 7.00.
  4. We wtorek od godz. 15.00 do 16.00 w kaplicy na plebanii Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  5. W środę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Dzieci z klasy III zapraszam na Mszę Świętą o godz. 16.00 wraz   z rodzicami. Podczas Mszy Św. poświęcenie modlitewników dla dzieci. Chociaż nie jest to święto obowiązkowe to jednak zachęcam do uczestniczenia we Mszy Świętej, aby uczcić Niepokalaną.
  6. Od dzisiejszej niedzieli będzie można zabrać opłatki wigilijne. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na kwiaty dla naszych świątyń. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  7. W liturgii Kościoła przeżywamy:
    a. w poniedziałek – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa,
    b. we wtorek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego. Szczęść Boże!!!