Intencje Mszy Świętych – 22.04.2024 – 28.04.2024 r.

Poniedziałek 22.04.

6.45: + Jan Druzik – w 7 dz. po śm. – z int. dzieci z rodzinami

7.30: + Wojciech Broński – z okazji imienin – z int. chrześnicy Marii

7.30: + Wojciech Broński – w 6 rocz. śm. – z int. córki

Środa 24.04.

17.00: + Józefa (f) Cichórz

16.00: + Jerzy Chmielowski

Czwartek 25.04.

7.30: + Stanisław Smoła

17.00: Za Parafię

16.00: + Jerzy Chmielowski – z int. syna Pawła z rodziną

7.30: + Stanisław Smoła

Niedziela 28.04.

Brunary:

8.00: ++ Stanisław Motyka, + Józef Motyka – w rocz. śm. – z int. siostry Anny z rodziną

11.00: W int. Zbigniewa i Elżbiety Majcher – w 40 rocz. sakramentu małżeństwa – z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o Boże błogosławieństwo – przez wstawiennictwo Matki Bożej

Czarna:

9.30: W int. rodziny Ligęza – z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o Boże błogosławieństwo – przez wstawiennictwo Matki Bożej

IV Niedziela Wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza

21 kwietnia 2024 r.

1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocną – Niedzielę Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do służby Bożej.
  2. Msze Święte w tym tygodniu:
    a. w poniedziałek, we wtorek, w czwartek i w sobotę – w kaplicy na plebanii o godz. 7.30;
    b. w środę i w piątek – w Brunarach o godz. 17.00 a w Czarnej o godz. 16.00.
  3. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie – w tym tygodniu w piątek o godz. 16.00 (godzinę przed wieczorną Mszą Świętą).
  4. We wtorek i w czwartek o godz. 17.00 w kościele spotkanie dzieci z klasy III wraz z rodzicami.
  5. W liturgii Kościoła przeżywamy:
    a. we wtorek – uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski,
    b. w czwartek – święto świętego Marka Ewangelisty.
  6. Zbliża się dzień przyjęcia Sakramentu Bierzmowania przez uczniów klasy VIII. Rozpoczynamy nowennę do Ducha Świętego przed przyjęciem Bierzmowania. Młodzież z klasy VIII niech zgromadzi się w świątyni:
    a. w środę na Mszy Świętej o godz. 17.00 – w kościele parafialnym
    b. w piątek na Mszy Świętej o godz. 17.00 – w kościele parafialnym
    c. w poniedziałek – po najbliższej niedzieli – w kościele w Ropie na Mszy Świętej o godz. 18.00.
    Po Mszy Świętej w Ropie będzie wspólna próba dla wszystkich parafii przed wtorkowym Bierzmowaniem. W pozostałe dni młodzież modli się w domach.
  1. Sakrament Bierzmowania będzie udzielony młodzieży w kościele parafialnym w Ropie 30 kwietnia (wtorek) o godz. 17.00. W środę i w piątek – przed Mszą Świętą spowiedź święta dla uczniów klasy VIII, świadków bierzmowania, rodziców i krewnych.
  2. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności + Jan DRUZIK z Jaśkowej. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.