XXV Niedziela Zwykła

18 września 2016 roku

Informacje duszpasterskie

Przeżywamy dzisiaj Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlimy się o mądre korzystanie z tych zdobyczy techniki.

Dzisiaj zbierane są ofiary do puszek na rzecz Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • 20 IX (wtorek) – św. Andrzej Kim Taegon – kapłan, Paweł Chong Hasang i Towarzysze męczennicy
  • 21 IX (środa) – Św. Mateusz, apostoł i ewangelista (święto);
  • 23 IX (piątek) – Święty ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej (wspomnienie obowiązkowe);
  • 25 IX (niedziela) – Błogosławiony Władysław z Gielniowa (1440-1505), franciszkanin przepełniony duchem pokuty i płomienny kaznodzieja (wspomnienie obowiązkowe);

Wszystkim solenizantom tego tygodnia, a także małżonkom przeżywającym jubileusze i rocznice swego małżeństwa składamy serdeczne życzenia.

Za tydzień w niedzielę przeżywać będziemy w naszej diecezji Dzień Modlitw

o Trzeźwość. Do sanktuarium św. Stanisława w Szczepanowie uda się diecezjalna pielgrzymka przebłagalna za grzechy przeciwne trzeźwości. Do tej intencji dołączmy nasze osobiste wyrzeczenia.

Zbiórki: DSM we środę o godz.16.00, ministrantów i lektorów we środę po Mszy św. o godz. 17.00, aspirantów w piątek o godz. 16.00.

Bardzo prosimy, aby Radni Parafialni pozbierali w tym tygodniu ofiary na sprzątanie kościoła

i kaplicy oraz cmentarza. Każda rodzina składa ofiary w wysokości 70 zł, a w Czarnej na koszenie trawy na cmemtarzu – każda rodzina składa 30 zł.

Spotkanie rodziców i kandydatów  do bierzmowania z klasy I G w piątek po Mszy świętej.

Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić piękną uroczystość jubileuszu 10 – lecia Gminnej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Brunar. Program uroczystości:

Godz. 14.00 – Msza święta w kościele parafialnym

Godz. 15.00 – Przemarsz do Zespołu Szkół w Brunarach

Godz. 15.15 – Koncert jubileuszowy w hali sportowej Zespołu Szkół w Brunarach

W ostatnim tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności pochodzącą z  naszej wspólnoty parafialnej śp. Władysławę Matusik, lat 61, za którą zostało zamówionych 9 intencji i od uczestników pogrzebu 4. Zmarłą polećmy miłosierdziu Bożemu…