I Niedziela Adwentu

1 grudnia 2019 r.

 

Przeżywamy I Niedzielę Adwentu. Rozpoczynamy Adwent i nowy rok kościelny. Uczyńmy wszystko by był to czas modlitwy, czytania Pisma świętego, pełnienia dobrych uczynków i umartwienia. Za dwa tygodnie rozpoczną się trzydniowe rekolekcje adwentowe. Od dzisiejszej niedzieli można zabrać opłatki wigilijne. W tym roku ofiary składane przy tej okazji przeznaczone zostaną na kwiaty dla naszych świątyń, którymi będą dekorowane podczas całego roku. Bóg zapłać.

 

Za tydzień druga niedziela miesiąca – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Po prymarii i w Czarnej zmiana tajemnic Różańca świętego. Składka przeznaczona będzie na cele parafialne.

 

Msza święta roratnia codziennie o godz. 16.00 w Brunarach. W Czarnej również o godz. 16.00 (za wyjątkiem wtorku, gdy Msza święta roratnia będzie w Czarnej o godz. 17.15). Przed Mszą świętą śpiewane będą Godzinki ku czci Matki Bożej. Podczas Mszy świętej katecheza dla dzieci. Po Mszy świętej losowanie serduszek z dobrymi uczynkami i ozdób choinkowych.

 

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź święta codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą świętą. Dla godnego przeżycia spowiedzi proszę, by w Brunarach:

  • w środę przyszli uczniowie klas: IV, V i VIa
  • w czwartek przyszli uczniowie klas: VIb, VII i VIII
  • w piątek młodzież i dorośli.

 

W czwartek 5 grudnia po Mszy świętej roratniej do ministrantów, lektorów, Dziewczęcej Służby Maryjnej i młodzieży z Grupy Apostolskiej przybędzie święty Mikołaj.

 

W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo dziewcząt do wspólnoty Dziewczęcej Służby Maryjnej.

 

Spotkanie Grup parafialnych w tym tygodniu:

  • w piątek po Mszy świętej wieczornej Grupa Apostolska młodzieży
  • w sobotę – o godz. 10.00 – Dziewczęca Służba Maryjna
  • w sobotę — o godz. 11.00 — Liturgiczna Służba Ołtarza

 

W ostatnim czasie odeszła do wieczności + Stefania ŚWIĘS

 

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam do Stołu Pańskiego. Szczęść Boże!!!