II Niedziela Wielkanocna

Niedziela Miłosierdzia Bożego

11 kwietnia 2021 r.

1. Przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Za odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem można zyskać odpust zupełny. Jest to druga niedziela miesiąca. Bóg zapłać za ofiary na cele parafialne. Niedziela Miłosierdzia rozpoczyna w całym Kościele katolickim Tydzień Miłosierdzia.
    Msze święte dziś według porządku:
    a. w Brunarach – o godz. 8.00, 10.00 i 11.30
    b. w Czarnej – o godz. 8.00 i 9.30.
    c. o godz. 14.00 – Komunia Święta dla tych, którzy będą uczestniczyli w transmisji internetowej.
  2. Porządek Mszy Świętych w tygodniu:
    a. w poniedziałek, wtorek i w sobotę – o 7.30.
    b. w środę i w Brunarach i w Czarnej – o godz. 17.00 – Msza Święta i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
    c. w czwartek będą Msze święte: rano o godz. 7.30 i wieczorem o godz. 17.00
    d. w piątek i w Brunarach i w Czarnej – o godz. 17.00 – Msza Święta, Koronka do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
  3. We wtorek w kaplicy na plebani w tym tygodniu od godz. 17.00 do 18.00 – adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  4. We wtorek w kościele w Czarnej – o godz. 18.30 – spotkanie mieszkańców w sprawie utrzymania ogrodów przy kościele w Czarnej. Proszę o przybycie na to spotkanie mieszkańców Czarnej.
  5. W środę i w piątek na Mszę świętą o godz. 17.00 do Brunar zapraszam uczniów klasy III Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami w ramach przygotowania do I spowiedzi i Komunii Świętej.
  6. W czwartek rozpoczynamy nowennę do Ducha Świętego – przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Uczniów klasy VIII wraz z rodzicami zapraszam na Mszę Świętą o godz. 17.00 do Brunar. Obecność kandydatów do bierzmowania jest obowiązkowa.
  7. Trwa w Kościele Rok Świętego Józefa. Nasza parafia włączy się w uroczyste obchody tego roku przez nawiedzenie cudownego wizerunku Św. Józefa z Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Obraz nawiedzi każdą rodzinę naszej parafii. Będą peregrynować trzy wizerunki św. Józefa: jeden w Brunarach Niżnych, drugi w Brunarach Wyżnych, trzeci w Jaśkowej a następnie w Czarnej. Nawiedzenie naszych rodzin rozpocznie się we wspomnienie Św. Józefa rzemieślnika, które przypada 1 maja. Rodziny, w których rozpoczyna się nawiedzenie w danym dniu zgromadzą się na specjalnej Mszy Świętej w świątyni, która będzie sprawowana w intencji tych rodzin. Po Mszy Świętej obraz uda się do danej rodziny i będzie u niej do następnego dnia. Będzie to czas modlitwy, pojednania i umocnienia wiary, nadziei i miłości w naszych rodzinach.
    W ramach przygotowania do Nawiedzenia w niedzielę 25 kwietnia w naszej parafii słowo Boże wygłosi Ks. dr Piotr PASEK z Kurii Diecezjalnej, Dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Tarnowie i Diecezjalny Konserwator Zabytków.
  8. Dzisiaj w Ropie rozpoczyna się kurs przedmałżeński. Spotkania odbywają się w soboty o 18.30 a w niedziele o 15.45 w górnym kościele. Obecność na spotkaniach kandydatów do małżeństwa jest obowiązkowa.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam do Stołu Pańskiego. Szczęść Boże!