II Niedziela Wielkiego Postu

28 lutego 2021 r.

 

 1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych: Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej. Porządek nabożeństw w niedzielę jest następujący: w Brunarach Msza święta o godz. 8.00 i 11.00 – po Mszach świętych Gorzkie Żale. Po południu o godz. 14.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza święta. W Czarnej Msze święte i Gorzkie Żale o godz. 8.00 i 9.30. Na Mszy świętej o godz. 9.30 – kazanie pasyjne. Droga Krzyżowa w niedziele w Brunarach przed sumą o godz. 10.30. Gorzkie Żale z godz. 14.00 i popołudniowa Msza Święta jest transmitowana.
 2. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w Brunarach we wtorek od godz. 17.00 do 18.00.
 3. Porządek nabożeństw w tygodniu:
  a. w poniedziałek, wtorek i w sobotę – rano o godz. 7.30 w kaplicy na plebanii.
  b. w środę w Brunarach i w Czarnej o godz. 16.00 – Msza święta i nowenna do Matki Bożej.
  c. w czwartek – w Brunarach i w Czarnej o godz. 16.00 – Msza święta i modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  d. w piątek – w Brunarach o godz. 15.00 – Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży – po nabożeństwie Komunia Święta oraz o godz. 16.00 – Droga Krzyżowa dla wszystkich a po niej Msza święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.
  e. w piątek – w Czarnej o godz. 16.00 – Droga Krzyżowa a następnie Msza święta wotywna.
 4. Okazja do spowiedzi przed I piątkiem miesiąca w Brunarach:
  a. w środę i w czwartek – od godz. 15.00 do 16.00 dla uczniów Szkoły Podstawowej
  b. w piątek – od godz. 14.30 do 15.00 i od godz. 15.30 do 16.00 dla młodzieży i starszych.
  c. W Czarnej – pół godziny przed wieczornymi nabożeństwami.
  Przystępujmy w Wielkim Poście do sakramentu Bożego miłosierdzia.
 1. W liturgii tego tygodnia we czwartek święto św. Kazimierza Królewicza.
 2. Jednym z uczynków pokutnych jest jałmużna. Caritas rozprowadza dziś baranki wielkanocne i paschaliki. Ofiara za baranka lub paschalik – 6 złotych.
 3. Pamiętamy o zachowaniu powagi w okresie Wielkiego Postu, powstrzymania się od spożywania alkoholu oraz ograniczenia innych używek, podejmujemy konkretne postanowienia na Wielki Post, aby dobrze przygotować się przeżywania Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych.
 4. W sobotę – o godz. 7.30 Msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu Matki Bożej.
 5. Ogłoszenie społeczne: Zapisy dzieci do przedszkola i do klasy I na rok szkolny 2021/2022 trwają od 1 do 19 marca.

 

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Szczęść Boże!