III Niedziela Wielkanocna

Niedziela Biblijna

18 kwietnia 2021 r.

1. Przeżywamy 3 Niedzielę Wielkanocną – Niedzielę Biblijną. Rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Zachęcamy do czytania i rozważania Pisma Świętego. W przyszłą niedzielę jest Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczniemy tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
    Msze święte dziś według porządku:
    a. w Brunarach – o godz. 8.00, 10.00 i 11.30
    b. w Czarnej – o godz. 8.00 i 9.30.
    c. o godz. 14.00 – Komunia Święta dla tych, którzy będą uczestniczyli w transmisji internetowej
  2. Porządek Mszy Świętych w tygodniu:
    a. w poniedziałek i wtorek – o 7.30.
    b. w środę i w Brunarach i w Czarnej – o godz. 17.00 – Msza Święta i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
    c. w czwartek i w sobotę będą Msze święte: rano o godz. 7.30 i wieczorem o godz. 17.00
    d. w piątek i w Brunarach i w Czarnej – o godz. 17.00 – Msza Święta, Koronka do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
  3. We wtorek w kaplicy na plebani w tym tygodniu od godz. 18.00 do 19.00 – adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  4. W środę na Mszę świętą o godz. 17.00 do Brunar zapraszam uczniów klasy III Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami w ramach przygotowania do I spowiedzi i Komunii Świętej.
  5. Sakrament Bierzmowania udzielony zostanie uczniom klasy VIII w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w kościele parafialnym w Szymbarku. Sakramentu Bierzmowania udzieli JE Ks. Biskup Leszek Leszkiewicz.
  6. Przygotowanie młodzieży do bierzmowania będzie obejmować:
    a. we wtorek wieczorem o godz. 18.00 – adoracja Pana Jezusa
    b. w czwartek, w piątek i w sobotę o godz. 17.00 – udział we Mszy Świętej
    c. w sobotę od godz. 16.00 – spowiedź święta dla kandydatów, rodziców i świadków bierzmowania. Obecność kandydatów do bierzmowania jest obowiązkowa.
  7. Nawiedzenie cudownego wizerunku Św. Józefa odbędzie się w naszej parafii od 1 maja. Obraz nawiedzi każdą rodzinę naszej parafii.
    W ramach przygotowania do Nawiedzenia w przyszłą niedzielę w naszej parafii słowo Boże wygłosi Ks. dr Piotr PASEK z Kurii Diecezjalnej, Dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Tarnowie i Diecezjalny Konserwator Zabytków.
    W przyszłą niedzielę w Czarnej Msza święta przesunięta jest z godz. 8.00 na godz. 7.00.
  8. W liturgii tego tygodnia w piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje post piątkowy.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam do Stołu Pańskiego. Szczęść Boże