IV Niedziela Adwentu – 21 grudnia 2014 roku

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 uroczyste wprowadzenie do LSO czterech kandydatów.

W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystość Narodzenia Pańskiego. We środę Wigilia i potem kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku, przygotowani? Jak wyglądało moje uczestnictwo w Roratach? Czy znalazłem czas, aby wziąć udział w rekolekcjach adwentowych? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Czy skorzystałem z sakramentu pojednania? Przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne. Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu wymiar nadprzyrodzony.

 

Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki  sprawowanej  w Czarnej o godz. 21.00, a w Brunarach o godz. 24.00 w kaplicy na plebani. Wcześniej w naszych  wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia według świętego Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd          i pastorałek. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy.

 

Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste! Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili. Na cmentarz zanieśmy stroiki, zapalmy znicze. Na cześć przychodzącego Pana przy krzyżach i kapliczkach zapalmy światło.

 

W tym duchu przyjdźmy też na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. Ofiara       na tacę z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

 

Wszystkich parafian zachęcamy do licznego udziału w Mszy Świętej roratniej sprawowanej                   w Brunarach od poniedziałku do środy o godz. 7.00, a w Czarnej  w poniedziałek i wtorek o godz. 15.00.

 

Wyjazd do chorych w poniedziałek w Brunarach od godz. 13.00, a w Czarnej  od godz. 14.30.

W święta Bożego Narodzenia i w Nowy Rok Msze św. w Brunarach będą odprawiane w kościele parafialnym.

W Uroczystość Narodzenia Pańskiego – Msze św. o godz. 8.00, 11.00, a w Czarnej o godz. 9.30. Ofiarą z tacy wesprzemy cele parafialne.

 

W Święto Św. Szczepana nie obowiązuje post od potraw mięsnych – ofiara na tacę przeznaczona na Uniwersytet Papieski JP II  w Krakowie i Tarnowie. Na Mszy św. o godz.8.00 rozesłanie kolędników misyjnych. Spotkanie organizacyje kolędników we wtorek po roratach.

 

O przygotowanie wystroju świątecznego i szopki w kościele bardzo prosimy młodzież z II kl. Gimnazjum. Uczniów zapraszamy w poniedziałek na godz. 9.30. Rodziców prosimy o zmotywowanie młodzieży do tego zadania. Zaś dziewczynki ze scholi przygotują wystroj świąteczny kaplicy we wtorek po roratach.

W Czarnej spotkanie scholi we wtorek o godz. 12.30.

W przyszłą niedzielę przezywać będziemy Święto Najświętszej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.  Na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy wszystkie pary małżeńskie, a szczególnie te, które w tym roku przeżywają 50 i 25 rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Będzie to okazja do uroczystego odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.