26 kwietnia 2026 r.
- Przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocną – Niedzielę Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do służby Bożej. Zachęcamy do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
- Msze Święte w tym tygodniu:
a. w poniedziałek, wtorek, i w czwartek – w Brunarach o godz. 7.30.
b. w środę, w piątek i w sobotę – w Brunarach o godz. 18.00 i w Czarnej o godz. 18.00. - Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu we czwartek od godz. 17.00 do godz. 18.00.
- W liturgii Kościoła przeżywamy:
a. w środę – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. - W sobotę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, przeniesiona z niedzieli. Msze Święte w tym dniu:
a. w Brunarach o godz. 7.00 (w kaplicy) i o godz. 18.00 w kościele
b. w Czarnej o godz. 18.00. - W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcam do praktyki Pierwszych Piątków miesiąca i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Proszę rodziców, aby zachęcali swoje dzieci do praktykowania wiary.
- Spowiedź święta według następującego porządku:
a. w środę od godz. 17.00 – uczniowie klas: IV, V i VI;
b. w czwartek od godz. 17.00 (podczas adoracji Najświętszego Sakramentu) – uczniowie klas: VII i VIII;
c. w piątek od godz. 17.00 – młodzież i starsi.
W Czarnej przed nabożeństwami. - Katecheza dla uczniów klasy IIIa i III b we wtorek i w czwartek o godz. 16.00 wraz z rodzicami w ramach przygotowania do sakramentu pokuty i Eucharystii. Obecność uczniów obowiązkowa. Nie ma katechezy dla klasy VII (niech przyjdą na spowiedź świętą).
- W piątek rozpoczynamy miesiąc maj i nabożeństwa do Matki Bożej – majówki. Nabożeństwa majowe i w Brunarach i w Czarnej o godz. 18.00. Zachęcam wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież do uczestnictwa w majówkach.
- W najbliższy piątek Ks. Biskup Ordynariusz udzielił dyspensy od postu. Korzystający z dyspensy powinni ofiarować w tym dniu dowolną modlitwę w intencji pokoju na świecie lub spełnić konkretny uczynek miłosierdzia.
- W sobotę uczniowie klasy IIIa i IIIb przystępują po raz pierwszy do Sakramentu Pokuty i Pojednania. Porządek spowiedzi jest następujący:
a. o godz. 9.00 – uczniowie klasy IIIa
b. o godz. 10.00 – uczniowie klasy IIIb.
Spowiedź rozpoczynamy od wspólnej modlitwy w kościele parafialnym. - W przyszłą niedzielę Msze Święte w kościele parafialnym o godz. 8.00 i o godz. 10.00. Na Mszy Świętej o godz. 10.00 – Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klas: IIIa i IIIb. Proszę, aby na tej Mszy Świętej zgromadziły się przede wszystkim rodziny dzieci, które przystępują do I Komunii Świętej. W kościele będą miejsca tylko dla dzieci, ich rodziców i chrzestnych (do Komunii Świętej przystępuje 35 osób). Pozostali wierni muszą pozostać na zewnątrz świątyni (ewentualnie w kaplicy na plebanii) – nie będzie dla nich miejsca w kościele.
- Na kaplicę cmentarną złożyli ofiary:
- Grażyna i Mieczysław STAŃSCY z Jaśkowej
- Pewna Rodzina z Brunar Wyżnych.
