IV Niedziela Wielkiego Postu

Niedziela „Laetare”

14 marca 2021 r.

 

 1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu. Jest to Niedziela Laetare – „Raduj się Jerozolimo”. W naszej parafii przeżywamy rekolekcje święte. Serdecznie witamy w naszej parafii Ks. Prałata Józefa WAŚNIOWSKIEGO – emerytowanego Proboszcza i Kustosza Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu. Po Mszach Świętych zmiana tajemnic Różańca Świętego. Składka przeznaczona jest na cele parafialne. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 2. Trwa w Diecezji Tarnowskiej peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej – patronki robotników, repliki Krzyża Nowohuckiego, który mieszkańcy Nowej Huty postawili w miejscu, gdzie obecnie stoi kościół Arka Pana oraz relikwii bł. Księdza Jerzego Popiełuszki. W naszej parafii ta peregrynacja rozpocznie się w poniedziałek – powitanie po Mszy Świętej wieczornej i potrwa do czwartku. Zakończenie peregrynacji na Mszy Świętej o godz. 16.00 i przekazanie świętych znaków do parafii Szymbark. Z tej okazji codziennie pół godziny przed Mszami świętymi w Brunarach będzie odmówiony Różaniec święty.
 3. We wtorek spowiedź święta. Proszę, aby skorzystać ze spowiedzi, będzie jeszcze do pomocy Ksiądz z Blechnarki, aby nie odkładać spowiedzi i nie tworzyć niewskazanych w czasie epidemii kolejek. Proszę, by dzieci i młodzież przystąpiły także do spowiedzi, gdyż nie będzie spowiedzi pierwszopiątkowej /pierwszy piątek kwietnia w tym roku to Wielki Piątek/.
 4. Ze względu na spowiedź świętą Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w Brunarach w tym tygodniu wyjątkowo we wtorek od godz. 18.00 do 19.00.
 5. Porządek nabożeństw w tygodniu:
  a. w poniedziałek, wtorek i w środę według planu rekolekcji
  b. w czwartek – w Brunarach o godz. 16.00 i zakończenie peregrynacji
  c. w piątek o godz. 15.00 – Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży – po nabożeństwie Komunia Święta oraz o godz. 16.00 – Droga Krzyżowa dla wszystkich a po niej Msza święta
  d. w piątek – w Czarnej o godz. 16.00 – Droga Krzyżowa a następnie Msza święta
  e. w sobotę – o godz. 7.30 w kaplicy na plebanii.
 6. We środę zakończenie rekolekcji. Składka na tacę w tym dniu przeznaczona jest na organizację rekolekcji.
 7. W piątek przypada Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w Brunarach i w Czarnej o godz. 16.00. Zapraszamy szczególnie ojców i mężów, którym patronuje św. Józef. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu post piątkowy.
 8. W sobotę zapraszam na spotkania lektorów, ministrantów i Dziewczęcą Służbę Maryjną, aby przygotować liturgię Wielkiego Tygodnia:
  a. o godz. 9.00 – Brunary – lektorzy i ministranci
  b. o godz. 10.00 – Brunary – Dziewczęca Służba Maryjna
  c. o godz. 11.00 – Czarna – Liturgiczna Służba Ołtarza i Dziewczęca Służba Maryjna.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Szczęść Boże!