Niedziela Świętej Rodziny

26 grudnia 2021 r.

1. Przeżywamy niedzielę Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Modlimy się za rodziny naszej parafii. Na każdej Mszy świętej poświęcenie owsa.
  2. Msze święte w tym tygodniu – w poniedziałek, wtorek, w środę i w czwartek – w Brunarach o godz. 16.00 a w Czarnej o godz. 10.00.
  3. W liturgii wspominamy:
    a. w poniedziałek – św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Na Mszy świętej – poświęcenie wina.
    b. we wtorek – św. Młodzianków męczenników.
  4. Jutro rozpoczynają się spotkania duszpasterskie z rodzinami w ramach wizytacji duszpasterskiej. Zapraszam serdecznie wszystkie rodziny z poszczególnych rejonów parafii na Mszę świętą sprawowaną w ich intencji w kaplicy na plebanii o godz. 17.00. W najbliższym tygodniu zapraszam rodziny z Jaśkowej według następującego porządku:
    a. w poniedziałek: Brunary Jaśkowa – od strony Ropy po obu stronach drogi – od państwa Jana i Janiny Lisowicz do państwa Teresy i Pawła Szczecina,
    b. we wtorek: Brunary Jaśkowa – od państwa Emilii i Stanisława Stachura do państwa Magdaleny i Jana Matuła – po obu stronach drogi,
    c. w środę: Brunary Jaśkowa – od państwa Marii i Jerzego Drąg do państwa Joanny i Grzegorza Siuta – po obu stronach drogi oraz od pana Stanisława Grucy do państwa Jarnickich,
    d. w czwartek: Brunary Jaśkowa – cała boczna droga – od państwa Barbary i Roberta Bania do państwa Justyny i Roberta Stach.
    Podczas tych Mszy świętych wesprzyjmy dowolną ofiarą Liturgiczną Służbę Ołtarza i Dziewczęcą Służbę Maryjną za ich posługę w naszej parafii. Ofiary będzie można złożyć do puszki. Przy wyjściu ze świątyni będą obrazki kolędowe i specjalna Książeczka Kolędowa z modlitwami za dom i rodzinę. Proszę także o przyniesienie w pojemniczku wody, którą poświęcimy, aby po powrocie pokropić nią dom.
  1. Jeżeli w parafii są do poświęcenia nowe domy i dana rodzina życzyłaby sobie ich poświęcenia – proszę zgłosić to Ks. Proboszczowi.
  2. W piątek – zakończenie roku 2021. Msze święte dziękczynne będą: w Czarnej o godz. 15.00 i w Brunarach o godz. 16.00.
    Po tych Mszach św. śpiewamy przebłagalne Suplikacje i dziękczynne „Ciebie Boga wysławiamy”.
  1. W ostatnim dniu 2021 roku przypada piątek. Dlatego w związku z tą okolicznością, zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego wszystkim osobom przebywającym na terenie Diecezji Tarnowskiej Biskup Tarnowski udziela dyspensy od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia. Wszystkich korzystających z dyspensy zachęca do odmówienia modlitwy w intencjach Ojca Świętego oraz do podjęcia, zgodnie z własnym wyborem, dzieł miłosierdzia lub ofiarowania jałmużny.
  2. W sobotę Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze święte jak w każdą niedzielę: w Brunarach o godz. 8.00, 10.00 i 11.30; w Czarnej o godz. 8.00 i 9.30. Jest to uroczystość obowiązkowa. W tym dniu za pobożne odśpiewanie hymnu do Ducha Świętego możemy zyskać odpust zupełny, wypełniając pozostałe warunki odpustu.
  3. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych kolęda misyjna. Kolędnicy Misyjni będą zbierać ofiary do puszek z przeznaczeniem na misje.
  4. Adoracja Pana Jezusa w tym tygodniu we wtorek w kaplicy na plebanii od godz. 15.00.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego. Szczęść Boże!!!