Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

24 listopada 2019 r.

Przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Dzisiaj również obchodzimy kolejną niedzielę synodalną. Swoje święto mają: Liturgiczna Służba Ołtarza, Akcja Katolicka i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. W dzisiejszą niedzielę za pobożne odmówienie litanii do Serca Pana Jezusa oraz odmówienie Aktu Poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Przyszła niedziela to I Niedziela Adwentu.

We czwartek przypada 10 rocznica święceń biskupich Ks. Biskupa dra Andrzeja Jeża — Ordynariusza Tarnowskiego. Módlmy się w tym tygodniu za Niego.

Od przyszłej niedzieli będzie można w kościele zabrać opłatki wigilijne. W tym roku ofiary składane przy tej okazji przeznaczone zostaną na kwiaty dla naszych świątyń, którymi będą dekorowane podczas całego roku. Bóg zapłać.

Msze święte w tym tygodniu:

  • w poniedziałek, we wtorek, w czwartek i w sobotę – Msza święta o godz. 7.30.
  • w środę Msza święta i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Brunarach o godz. 16.00. W Czarnej o godz. 16.00.
  • w piątek Msza święta i Koronka do Bożego Miłosierdzia w Brunarach o godz. 16.00. W Czarnej o godz. 16.00.

Msze święte w tygodniu i w przyszłą niedzielę będą w kaplicy na plebanii.

W sobotę święto św. Andrzeja apostoła.

W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w kaplicy na plebanii będą Wypominki Narodowe przygotowane przez młodzież naszej parafii. W imieniu naszej młodzieży zapraszam serdecznie.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam do Stołu Pańskiego. Szczęść Boże!!!