Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

21 listopada 2021 r.

 

 1. Przeżywamy ostatnią niedzielę roku liturgicznego – jest to Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza. Po każdej Mszy świętej odmówimy przed Najświętszym Sakramentem litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi, za co można zyskać odpust zupełny.
 2. Msze święte w tygodniu:
  a. w poniedziałek, we wtorek, w czwartek i w sobotę – rano o godz. 7.30 w kaplicy na plebanii,
  b. w środę i w piątek w Brunarach w kaplicy na plebanii o godz. 16.30 a w Czarnej o godz. 16.00.
 3. We wtorek od godz. 17.00 do 18.00 w kaplicy na plebanii Adoracja Najświętszego Sakramentu. Na to spotkanie zapraszam wszystkich uczniów klasy VIII a i klasy VIII b wraz z rodzicami w ramach duchowego przygotowania do sakramentu bierzmowania. Podczas nabożeństwa będzie poświęcenie i wręczenie modlitewników.
 4. W środę – w Brunarach od godz. 16.00 – odmówimy Różaniec za zmarłych natomiast w piątek  od godz. 16.00 – odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia za zmarłych wypominanych w wypominkach listopadowych.
 5. W liturgii Kościoła przeżywamy:
  a. w poniedziałek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy,
  b. w środę – wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy, męczenników.
 6. Spotkania grup parafialnych w sobotę:
  a. o godz. 9.00 – w Brunarach – Liturgiczna Służba Ołtarza: lektorzy i ministranci
  b. o godz. 10.00 – w Brunarach – Dziewczęca Służba Maryjna
  c. o godz. 11.00 – w Czarnej – Liturgiczna Służba Ołtarza: lektorzy i ministranci oraz Dziewczęca Służba Maryjna.
 7. Za tydzień I Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy okres Adwentu. Msze święte od przyszłej niedzieli będą sprawowane w kaplicy na plebanii. W związku z tym zmieniamy porządek Mszy świętych w niedziele, aby wszyscy mogli się zmieścić w kaplicy:
  w Brunarach – Msze Święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30
  w Czarnej o godz. 8.00 i 9.30.
 1. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 – spotkanie Grupy Synodalnej.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego. Szczęść Boże!!!