Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

30 maja 2021 r.

1. Przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – kończy się okres Komunii Świętej wielkanocnej. Jest to kolejna niedziela synodalna.
  2. W poniedziałek ostatnie nabożeństwo majowe.
  3. Msze święte w tygodniu:
    a. w Czarnej o godz. 17.00.
    b. w Brunarach o godz. 17.00 – Msza święta w intencji rodzin (peregrynacja).
    c. w Brunarach o godz. 18.00.
  4. Od wtorku nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy świętej w Czarnej o godz. 17.00 i w Brunarach o godz. 18.00.
  5. We wtorek w kościele od godz. 16.00 do 17.00 adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie (przed Mszą świętą).
  6. We czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Jest to święto obowiązkowe. Msze święte w tym dniu:
    a. w Brunarach – o godz. 8.00 – prymaria, o godz. 11.00 – uroczysta suma i o godz. 16.00 – Msza święta peregrynacyjna.
    b. w Czarnej – o godz. 9.00 i o godz. 11.00.
  7. W Brunarach po Mszy świętej o godz. 11.00 uroczysta procesja do czterech ołtarzy – jak to było dawniej – od kościoła do szkoły i z powrotem. Ołtarze przygotują: mieszkańcy Brunar Niżnych, Brunar Wyżnych, Jaśkowej oraz młodzież po bierzmowaniu.
    W Czarnej procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy pomiędzy kościołem a cmentarzem – po Mszy świętej o godz. 9.00. Ołtarze przygotują mieszkańcy Czarnej.
    Proszę, aby na procesję przyozdobić feretrony, zabrać chorągwie, dzieci I komunijne i rocznicowe z klasy IV niech przyjdą w miarę możliwości w strojach komunijnych.
    Zapraszam Ochotniczą Straż Pożarną i proszę, aby zabezpieczyła ruch na drodze powiatowej pomiędzy kościołem a szkołą.
    Rodziców zapraszam z dziećmi do sypania kwiatów i dzwonienia dzwonkami.
    Zapraszam Liturgiczną Służbę Ołtarza i Dziewczęcą Służbę Maryjną.
    Składka w Boże Ciało przeznaczona jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne w diecezji.
    Proszę, aby przyozdobić domy w parafii i przydrożne krzyże oraz figury.
    Procesje muszą odbywać się z zachowaniem wytycznych sanitarnych, tzn. zachowując dystans 1,5 m lub nosząc maseczkę na nosie i ustach.
  1. W oktawie Uroczystości Bożego Ciała Msze święte z procesją wokół kościołów: w Czarnej o godz. 17.00 a w Brunarach o godz. 18.00. Zapraszamy parafian.
  2. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w Brunarach będzie od poniedziałku do środy – w Brunarach od godz. 16.00. W Czarnej przed Mszą świętą. Proszę, abyśmy wszyscy skorzystali ze spowiedzi przed Uroczystością Bożego Ciała i oktawą.
  3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywamy:
    – w poniedziałek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
    – we wtorek – świętego Justyna, jest to równocześnie Dzień Dziecka
    – w sobotę – I sobota miesiąca, oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, jest to równocześnie wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
  1. W piątek po Mszy świętej wieczornej w kaplicy na plebanii – spotkanie młodzieży. Zapraszamy młodzież po bierzmowaniu.
  2. Spotkania grup parafialnych w sobotę:
    a. o godz. 9.00 – w Brunarach – Liturgiczna Służba Ołtarza
    b. o godz. 10.00 – w Brunarach – Dziewczęca Służba Maryjna
    c. o godz. 11.00 – w Czarnej – Liturgiczna Służba Ołtarza i Dziewczęca Służba Maryjna.
  3. Przyszła Niedziela – święto Bożej Opatrzności – w Polsce Dzień Dziękczynienia.
  4. Rocznica I Komunii Świętej dzieci z klasy IV będzie w niedzielę za dwa tygodnie – 13 czerwca na Mszy świętej o godz. 11.30.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego. Szczęść Boże!!!