Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

16 maja 2021 r.

1. Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  2. Przypominamy, że zbliża się zakończenie okresu wielkanocnego, więc ostatni już czas, aby dopełnić obowiązku wielkanocnej spowiedzi i Komunii świętej.
  3. Bóg zapłać za ofiary złożone na utrzymanie ogrodów i sprzątanie kościoła. W najbliższym tygodniu – jeżeli pogoda na to pozwoli rozpoczniemy prace przy wymianie zniszczonych rynien na budynku plebanii i rur odprowadzających wodę opadową poza teren plebanii, dokonamy montażu tablicy informacyjnej przy ogrodzeniu kościoła parafialnego oraz pielęgnacji drzewostanu przy kościele i plebanii.
  4. Msze święte w tygodniu:
    a. w Czarnej o godz. 17.00 wraz z nabożeństwem majowym.
    b. w Brunarach o godz. 17.00 – Msza święta w intencji rodzin (peregrynacja). Po zakończeniu peregrynacji przy bocznej ulicy na Jaśkowej peregrynacja w tym tygodniu rozpoczyna się przy głównej drodze od góry – od strony Ropy.
    c. w Brunarach o godz. 18.00 – Msza święta i nabożeństwo majowe.
  5. We wtorek w kościele od godz. 16.00 do 17.00 adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie (przed Mszą świętą).
  6. Zapraszamy na nabożeństwa majowe – całe rodziny a zwłaszcza dzieci i młodzież.
  7. W liturgii Kościoła wspominamy dzisiaj – św. Andrzeja Bobolę, kapłana i męczennika, patrona Polski – w Śnietnicy przypada odpust parafialny; we wtorek – św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana. Wszystkim solenizantom a wśród nich Ks. Biskupowi Tarnowskiemu Andrzejowi JEŻOWI składamy serdeczne życzenia i otaczamy ich modlitwą.
  8. Spotkania grup parafialnych w sobotę:
    a.
    o godz. 9.00 – w Brunarach – Liturgiczna Służba Ołtarza
    b. o godz. 10.00 – w Brunarach – Dziewczęca Służba Maryjna
    c. o godz. 11.00 – w Czarnej – Liturgiczna Służba Ołtarza i Dziewczęca Służba Maryjna.
  9. W ostatnim czasie odeszła do wieczności + Józefa RADZIK z Brunar Niżnych. Jej pogrzeb w poniedziałek: Różaniec o godz. 14.30 a Msza święta pogrzebowa o godz. 15.00. Pamiętajmy o niej w naszych modlitwach.