Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

15 sierpnia 2021 r.

 1. Przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – w naszej parafii Uroczystość Odpustowa. Serdecznie witamy wszystkich pielgrzymów i gości. Msze Święte w kościele parafialnym o 8.00 i o godz. 11.00 – uroczysta Suma odpustowa i poświęcenie wieńca żniwnego. Po południu w Czarnej o godz. 15.00. Po każdej Mszy Świętej poświęcenie ziół i kwiatów.
  Po sumie i procesji Konkurs na „Tradycyjny Bukiet Zielny” i wręczenie nagród. Regulamin konkursu znajduje się na tablicy ogłoszeń w przedsionku świątyni. Zachęcamy do udziału.
 1. W dzisiejszą niedzielę w kościele pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Poznaniu profesję wieczystą złożyła pochodząca z naszej parafii siostra Marta MATUŁA. Otoczmy ją naszą modlitwą.
 2. Msze święte w tygodniu:
  a. w poniedziałek, we wtorek, w czwartek i w sobotę w Brunarach o godz. 7.30.
  b. w środę i w piątek – w Brunarach o godz. 18.00 a w Czarnej o godz. 17.00.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy:
  a. we wtorek – św. Jacka, kapłana
  b. w piątek – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
  c. w sobotę – św. Piusa X, papieża.
 4. We wtorek od godz. 18.00 do 19.00 w kaplicy na plebanii Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 5. We wtorek rozpoczyna się XXXIX Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę pod hasłem „Eucharystia daje życie”. Nasza parafia będzie uczestniczyć w Pielgrzymce w sposób duchowy – odmawiając codziennie pół godziny przed Mszą Świętą Różaniec /w niedzielę przed sumą/.
 6. W przyszłą niedzielę w naszej parafię będziemy gościć Ks. Wiesława Tworzydło – misjonarza z Peru, który będzie głosił słowo Boże. Do puszek będziemy mogli złożyć ofiary na misje, które przeznaczymy na potrzeby misji w Peru, w której pracuje Ks. Wiesław.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego. Szczęść Boże!!!