Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

23 maja 2021 r.

1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej – kończy się okres Komunii Świętej wielkanocnej. Będzie to kolejna niedziela synodalna.
  2. Jutro – drugi dzień Zielonych Świąt – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze święte w Brunarach o godz. 17.00 (Msza święta peregrynacyjna) i o godz. 18.00. W Czarnej o godz. 17.00.
  3. Msze święte w tygodniu:
    a. w Czarnej o godz. 17.00 wraz z nabożeństwem majowym.
    b. w Brunarach o godz. 17.00 – Msza święta w intencji rodzin (peregrynacja).
    c. w Brunarach o godz. 18.00 – Msza święta i nabożeństwo majowe.
  4. We wtorek w kościele od godz. 16.00 do 17.00 adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie (przed Mszą świętą).
  5. Zapraszamy na nabożeństwa majowe – całe rodziny a zwłaszcza dzieci i młodzież.
  6. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywamy:
    – w środę – wspomnienie św. Filipa Neri
    – w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień modlitwy za kapłanów
    – w sobotę – św. Urszuli Ledóchowskiej.
  1. W piątek po Mszy świętej wieczornej w kaplicy na plebanii – spotkanie młodzieży. Zapraszamy młodzież po bierzmowaniu.
  2. Spotkania grup parafialnych w sobotę:
    a. o godz. 9.00 – w Brunarach – Liturgiczna Służba Ołtarza
    b. o godz. 10.00 – w Brunarach – Dziewczęca Służba Maryjna
    c. o godz. 11.00 – w Czarnej – Liturgiczna Służba Ołtarza i Dziewczęca Służba Maryjna.
  3. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku podobnie jak w ubiegłym Msza święta będzie odprawiona w kościele, a z procesją do czterech ołtarzy pójdziemy wokół kościoła. Ołtarze w Brunarach – podobnie jak w ubiegłym roku przygotują mieszkańcy: Brunar Niżnych, Brunar Wyżnych i Jaśkowej oraz młodzież po bierzmowaniu. W Czarnej ołtarze przygotują mieszkańcy Czarnej – podobnie jak w ubiegłym roku.