V Niedziela Wielkanocna

2 maja 2021 r.

1. Przeżywamy 5 Niedzielę Wielkanocną. Jest to Dzień Flagi RP. O godz. 14.00 – pierwsza spowiedź święta dzieci z klasy III. Przyszła niedziela to II niedziela miesiąca. Po Mszach Świętych zmiana tajemnic Różańca Świętego. Składka przeznaczona będzie na cele parafialne – na remont chodnika procesyjnego.
  2. W Kościołach obrządków wschodnich – u grekokatolików i prawosławnych – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Składamy im najlepsze życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych. Niech Zmartwychwstały Pan obdarzy ich serca pokojem, wiarą, nadzieją i miłością. „Chrystus Zmartwychwstał – prawdziwie zmartwychwstał!”
  1. W poniedziałek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze święte w Brunarach o 8.00, 10.00 i 16.00.
    Na Mszy Świętej o godz. 10.00 – Pierwsza Komunia Święta dzieci z klasy III. W kościele będą tylko dzieci wraz z rodzicami. Rodzice chrzestni oraz rodziny dzieci pozostaną na zewnątrz kościoła lub w kaplicy na plebanii.
    Proszę, aby parafianie, którzy nie mają dzieci do I Komunii Świętej uczestniczyli we Mszy świętej o godz. 8.00 lub o godz. 16.00 – ta Msza święta połączona będzie z nabożeństwem majowym.
    Msze święte w Czarnej o godz. 8.00 i 9.30.
  2. Msze święte w tygodniu od wtorku do soboty włącznie:
    a. w Czarnej o godz. 17.00 wraz z nabożeństwem majowym.
    b. w Brunarach o godz. 17.00 – Msza święta w intencji rodzin (peregrynacja) – w Uroczystość NMP Królowej Polski o godz. 16.00
    c. w Brunarach o godz. 18.00 – Msza święta i nabożeństwo majowe (Biały Tydzień).
  3. We wtorek w kościele od godz. 16.00 do 17.00 adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie (przed Mszą świętą).
  4. We wtorek wspomnienie św. Floriana – święto patronalne Strażaków. Na Mszy świętej wieczornej modlić się w intencji druhów Ochotniczej Straży Pożarnej. We czwartek święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. W sobotę uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski.
  5. Spowiedź święta przed I piątkiem miesiąca – od wtorku pół godz. przed Mszami świętymi (od 16.30 do 17.00 i od 17.30 do 18.00):
    a. we wtorek – uczniowie klasy IV i V
    b. w środę – uczniowie klasy VI i VII a
    c. w czwartek – uczniowie klasy VII b i VIII
    d. w piątek – młodzież szkół ponadpodstawowych i dorośli.
    Spowiedź święta w Czarnej – przed Mszami Świętymi wieczornymi.
    Proszę rodziców, aby dopilnowali dzieci, by spowiadały się według ustalonego porządku, gdyż nie będzie możliwości spowiedzi dla wszystkich w pierwszy piątek. W pierwszy piątek przyjmujemy Komunię świętą wynagradzającą Boskiemu Sercu za grzechy.
  6. W I piątek miesiąca Msza Święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00 w Brunarach i o godz. 17.00 w Czarnej.
  7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności + Władysław MOTYKA z Brunar Niżnych. Pogrzeb we wtorek – o godz. 11.00 – Różaniec a o godz. 11.30 – Msza święta pogrzebowa.
  8. Zachęcamy, by jak zwykle gromadzić się także według zwyczaju przy kapliczkach i przydrożnych krzyżach oraz w domach i śpiewać litanię do Matki Bożej. Uczniowie Szkoły Podstawowej i przedszkola mogą odebrać pamiątkowe plansze i naklejki z intencjami codziennej modlitwy.
  9. Spotkania grup parafialnych w sobotę:
    a. o godz. 9.00 – w Brunarach – Liturgiczna Służba Ołtarza
    b. o godz. 10.00 – w Brunarach – Dziewczęca Służba Maryjna
    c. o godz. 11.00 – w Czarnej – Liturgiczna Służba Ołtarza i Dziewczęca Służba Maryjna.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam do Stołu Pańskiego.