VI Niedziela Wielkanocna

9 maja 2021 r.

1. Przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną. Po Mszach Świętych zmiana tajemnic Różańca Świętego. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na cele parafialne – na remont chodnika procesyjnego. Dziękuję również rodzicom dzieci komunijnych za ufundowanie dla parafii dwóch nowych dzwonków oraz rodzicom młodzieży bierzmowanej za ufundowanie welonu do procesji.
  2. W poniedziałek, wtorek i w środę – dawne Dni Krzyżowe. Są to dni błagalnej modlitwy o urodzaje i zachowanie od klęsk żywiołowych. Przed Mszą świętą wieczorną udamy się w procesji do krzyża misyjnego na dziedzińcu kościoła i będziemy się modlić o urodzaje.
  3. Msze święte w tygodniu:
    a. w Czarnej o godz. 17.00 wraz z nabożeństwem majowym.
    b. w Brunarach o godz. 17.00 – Msza święta w intencji rodzin (peregrynacja)
    c. w Brunarach o godz. 18.00 – Msza święta i nabożeństwo majowe.
  4. We wtorek w kościele od godz. 16.00 do 17.00 adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie (przed Mszą świętą).
  5. W czwartek 13 maja – wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej – patronki kaplicy na plebanii. W tym dniu Msze święte – będą sprawowane nie w kościele tylko w kaplicy na plebanii. O godz. 17.30 – odmówimy wspólnie Różaniec święty.
  6. W piątek – święto św. Macieja Apostoła. Od piątku rozpoczynamy Nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  7. W następną niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  8. W poniedziałek – po Mszy świętej wieczornej – na godz. 19.00 zapraszam Radę Duszpasterską i Ekonomiczną.
  9. W tym tygodniu zapraszam uczniów klas VII wraz z rodzicami na Mszę świętą o godz. 18.00 w Brunarach i następnie specjalną katechezę – uczniowie mają powtórzyć wiadomości o sakramentach świętych:
    a. we wtorek – klasa VII b – uczniowie od numeru 1 do numeru 9
    b. w środę – klasa VII b – uczniowie od numeru 10 do numeru 19
    c. w czwartek – klasa VII a – uczniowie od numeru 1 do numeru 6
    d. w piątek – klasa VII a – uczniowie od numeru 7 do numeru 13.
  10. Zachęcamy, by jak zwykle gromadzić się na nabożeństwach majowych i śpiewać litanię do Matki Bożej.
  11. Spotkania grup parafialnych w sobotę:
    a. o godz. 9.00 – w Brunarach – Liturgiczna Służba Ołtarza
    b. o godz. 10.00 – w Brunarach – Dziewczęca Służba Maryjna
    c. o godz. 11.00 – w Czarnej – Liturgiczna Służba Ołtarza i Dziewczęca Służba Maryjna.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam do Stołu Pańskiego.