VI Niedziela Zwykła

14 lutego 2021 r.

 1. Przeżywamy VI Niedzielę Zwykłą. W naszej parafii trwa nabożeństwo czterdziestogodzinne przed Wielkim Postem. Po Mszach Świętych – zmiana tajemnic Różańca Świętego. Ofiary na tacę przeznaczone są na cele gospodarcze naszej parafii. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii.
 2. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w Brunarach we wtorek od godz. 17.00 do 18.00.
 3. Porządek nabożeństw w tygodniu:
  a. w poniedziałek, wtorek, czwartek i w sobotę – rano o godz. 7.30 w kaplicy na plebanii.
 4. W środę – Popielec – rozpoczęcie okresu Wielkiego Postu, a tym samym czasu Komunii Świętej wielkanocnej. Msze święte w tym dniu:
  a. w Brunarach o godz. 7.00 i o godz. 16.00
  b. w Czarnej o godz. 15.00 i o godz. 16.00.
  Na każdej Mszy Świętej tradycyjnie obrzęd posypania głów popiołem. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do syta – dla osób od 18-tego do 60-tego roku życia). Pozostałych obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Od tego postu nie ma żadnych dyspens. Składka w tym dniu przeznaczona jest na cele charytatywne jako jałmużna postna. Pamiętamy, że Wielki Post to czas powagi, skupienia, podejmowania dobrych postanowień i nawrócenia naszych serc.
 5. Uświęcone tradycją nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek:
  a. w Brunarach o godz. 15.00 – dla dzieci i młodzieży – po nabożeństwie Komunia Święta
  b. w Brunarach o godz. 16.00 – dla starszych – po nabożeństwie Msza Święta.
  c. w Czarnej o godz. 15.30 – dla wszystkich – po nabożeństwie Msza Święta.
  d. oraz w niedzielę w Brunarach o godz. 10.30 – przed Mszą świętą o godz. 11.00.
 6. Za tydzień przeżywać będziemy I Niedzielę Wielkiego Postu. Porządek Mszy Świętych – od przyszłej niedzieli ulega zmianie:
  a. w Czarnej – godziny nabożeństw bez zmian – o godz. 8.00 – Msza święta i po niej Gorzkie Żale oraz o 9.30 – Msza Święta z kazaniem pasyjnym a po niej Gorzkie Żale.
  b. w Brunarach – godziny nabożeństw ulegają zmianie – o godz. 8.00 – Msza święta i po niej Gorzkie Żale, o godz. 11.00 – Msza święta i po niej Gorzkie Żale. Po południu o godz. 14.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym a następnie Msza Święta.
 7. W tym tygodniu dla uczniów klasy 7b – w kaplicy na plebanii dodatkowa katecheza przed egzaminem do bierzmowania:
  a. w środę po Mszy świętej wieczornej – uczniowie klasy 7b – od nru 1 do nru 10
  b. w piątek po Mszy świętej wieczornej – uczniowie klasy 7b – od nru 11 do nru 20.
  Obecność uczniów jest obowiązkowa. W spotkaniu mogą uczestniczyć również rodzice. Uczniowie powtarzają materiał z katechizmu bierzmowanych – cz. III (Przykazania Boże). Dodatkowe materiały do nauki dla uczniów są do odebrania w zakrystii – i w Brunarach i w Czarnej.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Szczęść Boże!