X Niedziela Zwykła

6 czerwca 2021 r.

1. Przeżywamy X Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Po Mszy Świętej o godz. 11.30 procesja eucharystyczna wokół kościoła w oktawie Bożego Ciała. W Czarnej – po Mszy Świętej o godz. 9.30.
  2. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.30 – I rocznica Komunii Świętej dla dzieci z klasy IV.
  3. Przyszła niedziela to druga niedziela miesiąca. Po Mszach Świętych zmiana tajemnic Różańca Świętego. Składka przeznaczona jest na cele parafialne.
  4. Msze święte w tygodniu:
    a. w Czarnej od poniedziałku do piątku – o godz. 17.00.
    b. w Brunarach od poniedziałku do soboty – o godz. 17.00 – Msza święta w intencji rodzin (peregrynacja).
    c. w Brunarach od poniedziałku do soboty – o godz. 18.00.
  5. W oktawie Bożego Ciała codziennie wieczorna Msza Święta (w Czarnej o godz. 17.00 a w Brunarach o godz. 18.00) połączona jest z procesją eucharystyczną.
  6. We wtorek w kościele od godz. 16.00 do 17.00 adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie (przed Mszą świętą).
  7. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała i błogosławieństwo dzieci oraz wianków.
  8. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzień modlitw o świętość życia kapłańskiego. Z racji przypadającej uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Od godz. 16.00 do 17.00 adoracja Pana Jezusa w ciszy.
  9. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywamy:
    – w poniedziałek – wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, kapłana i męczennika,
    – we wtorek – wspomnienie św. Jadwigi Królowej,
    – w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  1. W tym tygodniu nie będzie spotkań dla Grup parafialnych.
  2. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odszedł do wieczności + Józef DAWIEC z Brunar Wyżnych. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego. Szczęść Boże!!!