XII Niedziela Zwykła

20 czerwca 2021 r.

1. Przeżywamy XII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Obchodzimy Diecezjalne Święto Rodziny. Uroczystości w Starym Sączu przy Ołtarzu Papieskim. Modlimy się za rodziny naszej parafii.
  2. Msze święte w tygodniu:
    a. w Czarnej we środę i w piątek – o godz. 17.00.
    b. w Brunarach od poniedziałku do soboty – o godz. 17.00 – Msza święta w intencji rodzin (peregrynacja).
    c. w Brunarach od poniedziałku do soboty – o godz. 18.00 – Msza św. połączona z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  3. We wtorek w kościele od godz. 16.00 do 17.00 adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie (przed Mszą świętą).
  4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywamy:
    – w poniedziałek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi,
    – w czwartek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  1. W piątek zakończenie roku szkolnego. Dzieci zapraszam na Msze święte na zakończenie roku szkolnego już we czwartek:
    a.
    na godz. 17.00 – uczniowie przedszkola, uczniowie klasy I, II, III i IV.
    b. na godz. 18.00 – uczniowie klasy V, VI, VIIa, VIIb, VIII.
    c. w Czarnej – wszyscy uczniowie niech przyjdą na Mszę Świętą we środę o godz. 17.00.
    Proszę rodziców, aby dopilnowali swoje dzieci, by z Panem Bogiem rozpoczynały wakacje.
  1. Dziękuję młodzieży, która licznie uczestniczyła w dekanalnym spotkaniu młodzieży w Szymbarku w ubiegły piątek.
  2. W tym tygodniu spotkania:
    – w czwartek – po Mszy świętej o godz. 18.00 – Grupa Synodalna
    – w piątek – po Mszy świętej o godz. 18.00 – młodzież z Grupy Apostolskiej
    – w sobotę –
    a.
    o godz. 9.00 – Liturgiczna Służba Ołtarza w Brunarach
    b. o godz. 10.00 – Dziewczęca Służba Maryjna w Brunarach
    c.o godz. 11.00 – Liturgiczna Służba Ołtarza i Dziewczęca Służba Maryjna w Czarnej.
  3. Następna niedziela jest niedzielą synodalną. W Czarnej odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Sumie odpustowej o godz. 9.30 będzie przewodniczył Ks. Marcin GADZIAŁA – wikariusz parafii Ropa. Okazja do spowiedzi w ciągu tygodnia i w Brunarach i w Czarnej oraz w niedzielę pół godziny przed Mszami świętymi. Zapraszamy Parafian, a zwłaszcza mieszkańców Czarnej.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego. Szczęść Boże!!!