XIII Niedziela Zwykła

27 czerwca 2021 r.

 1. Przeżywamy XIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Jest to kolejna niedziela synodalna. W Czarnej odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Sumie odpustowej o godz. 9.30 przewodniczy Ks. Marcin GADZIAŁA – wikariusz parafii Ropa. Odpust również w parafii Uście Gorlickie. Suma o godz. 11.00.
 2. Od przyszłej niedzieli wracamy do porządku Mszy Świętych sprzed pandemii:
  a. w Brunarach w niedziele będą 2 Msze święte: o godz. 8.00 (prymaria) i o 11.00 (suma).
  b. w Czarnej – Msza święta będzie tylko o godz. 9.30.
 3. Rozpoczęły się wakacje. Dzieciom i młodzieży życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku.
 4. Kończy się peregrynacja obrazu św. Józefa w Brunarach. Dziękujemy Panu Bogu za wszelkie łaski tego wyjątkowego doświadczenia wiary. Peregrynacja w Czarnej rozpocznie się po wakacjach – od września.
 5. Msze święte w tygodniu:
  a. w poniedziałek w Brunarach o godz. 17.00 (peregrynacja) i o godz. 18.00.
  b. w środę – w Brunarach o godz. 18.00 a w Czarnej o godz. 17.00.
 6. We wtorek – Uroczystość św. św. Piotra i Pawła, Apostołów. Modlitwami obejmujemy Kościół Święty i obecnego papieża Franciszka. Msze Święte w kościele parafialnym o godz. 8.00, 16.00 (peregrynacja) i o godz. 18.00. Po Mszy świętej o godz. 16.00 – Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie – do godz. 18.00. W kościele pomocniczym w Czarnej Msza święta o godz. 17.00. Ofiary na tacę – jako tzw. świętopietrze – przeznaczone do dyspozycji Ojca Świętego. Na Mszy Świętej o godz. 18.00 – błogosławieństwo nowych ministrantów.
 7. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek Msza święta w Brunarach o godz. 7.30. Modlimy się za powołanych oraz o nowe powołania z naszej parafii.
 8. W I piątek – święto NMP Tuchowskiej. Msze święte o godz. 15.00 w Czarnej i o godz. 18.00 w Brunarach. Godzinę wcześniej okazja do spowiedzi świętej. W Tuchowie rozpoczyna się tygodniowy odpust.
 9. W sobotę święto św. Tomasza Apostoła. Msza święta rano o godz. 7.30. Msze święte w tygodniu przez cały lipiec sprawowane będą w kaplicy na plebanii.
 10. W najbliższy czwartek 1 lipca: lektorzy, ministranci, Dziewczęca Służba Maryjna i młodzież z Grupy Apostolskiej udaje się na pielgrzymkę do sanktuarium na Święty Krzyż. Rozpoczęcie pielgrzymki Mszą Świętą o godz. 6.00 w kaplicy na plebani.
 11. Pielgrzymka dzieci z okazji I Komunii Świętej i dzieci, które przeżywały rocznicę I Komunii Świętej przeniesiona zostaje na początek września.
 12. W okresie wakacji nie ma spotkań formacyjnych dzieci i młodzieży z LSO, DSM i Grupy Apostolskiej. Spotkania rozpoczną się od września.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego. Szczęść Boże!!!