XVI Niedziela Zwykła

21 lipca 2019 roku

Informacje duszpasterskie

Trwają wakacje. Odpoczynek jest konieczny do nabrania sił do dalszej działalności. Pobyt na urlopie nie zwalnia nas nigdy od obowiązków wobec Boga i czynienia dobra, jeżeli tylko nadarza się ku temu sposobność.

Pod datą 25 lipca czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Warto pamiętać o nim nie tylko podczas wakacyjnych wojaży, ale też za każdym razem, gdy zasiadamy za kierownicę, aby prosić go o opiekę i szczęśliwą podróż. Z racji wspomnienia tego świętego, dzisiaj po Mszach świętych pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne
i będziemy modlili się o roztropne ich wykorzystywanie. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze.

Podczas poświęcenia będzie zbierana składka na samochody dla misjonarzy. Sugerowana kwota od kierowcy to 1 grosz za 1 km przejechany podczas roku kalendarzowego.

TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 22 VII – św. Maria Magdalena, Jezus wyrzucił z niej siedem złych duchów, orędowniczka osób kuszonych,
  • 23 VII – św. Brygida (1303-1373), szwedzka mistyczka, patronka Europy,
  • 24 VII – św. Kinga (1234-1292), polska księżna, a następnie klaryska w Starym Sączu,
  • 25 VII – św. Jakub Większy (I w.), pierwszy męczennik wśród Apostołów, patron Hiszpanii,
  • 26 VII – święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny.

Naszym gościom, solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy samych radosnych
i spokojnych dni.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek  Koronka do Miłosierdzia Bożego i Nowenna do św. Michała Archanioła w Brunarach o godz. 18.00, a w  Czarnej o godz. 19.00.

Zbliża się czas pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Wszystkich, którzy pragną podążać do stóp Jasnogórskiej Pani, prosimy o zgłoszenia po Mszach Świętych lub w kancelarii parafialnej.

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu
i nasza Parafia Rzymskokatolicka w Brunarach, zapraszają na Koncert Kameralny w ramach Festiwalu „Wakacje Z Muzyką”, który odbędzie się w przyszłą niedzielę (28.08.2019 r.)  w naszym kościele parafialnym w Brunarach  o godz. 12.00.