XVIII Niedziela Zwykła

1 sierpnia 2021 r.

1. Przeżywamy XVIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Jest to pierwsza niedziela sierpnia. Przeżywamy kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. O wszystkich, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny pamiętajmy w naszych modlitwach.
  2. Sierpień jest miesiącem trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji od alkoholu, aby dać świadectwo naszej wiary i wolności od używek.
  3. W przyszłą niedzielę na prymarii i w Czarnej zmiana tajemnic Różańca Świętego. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na cele parafialne.
  4. Msze święte w tygodniu:
    a. w poniedziałek, we wtorek i w sobotę w Brunarach o godz. 7.30.
    b. w środę, w czwartek i w piątek – w Brunarach o godz. 18.00 a w Czarnej o godz. 16.00.
  5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy:
    a. w środę – św. Jana Marii Vianneya, kapłana. Jest to święto patronalne księży proboszczów
    b. w piątek – święto Przemienienia Pańskiego. Jest to także I piątek miesiąca.
  6. We wtorek od godz. 18.00 do 19.00 w kaplicy na plebanii Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  7. W tygodniu przeżywamy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. W I czwartek modlitwa w intencji powołań do służby Bożej w Czarnej o godz. 16.00 a w Brunarach o godz. 18.00. W I piątek miesiąca Msze święte w Czarnej o godz. 16.00 a w Brunarach o godz. 18.00. W I sobotę miesiąca Msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny w Brunarach o godz. 7.30.
  8. Spowiedź święta:
    a. w Czarnej – we środę, w czwartek i w piątek od godz. 15.30
    b. w Brunarach: we środę (zapraszam uczniów klasy: IV, V i VI), w czwartek (zapraszam uczniów klasy VII, VIII a i VIII b) a w piątek (zapraszam młodzież i starszych). Spowiedź święta w Brunarach rozpocznie się w te dni od godz. 17.00. W pozostałe dni pół godziny przed Mszą Świętą.
  9. W I piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00 (najpierw Brunary Niżne, później Jaśkowa, następnie Brunary Wyżne i na zakończenie Czarna).
  10. Za dwa tygodnie nasza parafia będzie przeżywać uroczystość odpustową. Więcej informacji podam w przyszłą niedzielę. W tym roku o przygotowanie odpustu i wieńca dożynkowego proszę parafian z Brunar Wyżnych.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego. Szczęść Boże!!!