XXI Niedziela Zwykła

22 sierpnia 2021 r.

1. Przeżywamy XXI Niedzielę Zwykłą. W naszej parafii witamy Ks. Wiesława Tworzydło – misjonarza z Peru, który głosi słowo Boże. Do puszek możemy złożyć ofiary na misje, które przeznaczymy na potrzeby misji w Peru, w której pracuje Ks. Wiesław.
  2. Msze święte w tygodniu:
    a. w poniedziałek, we wtorek i w sobotę w Brunarach o godz. 7.30.
    b. w środę i w piątek – w Brunarach o godz. 18.00 a w Czarnej o godz. 17.00.
    c. w czwartek – w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – w Brunarach o godz. 18.00 a w Czarnej  o godz. 17.00.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy:
    a. we wtorek – św. Bartłomieja Apostoła
    b. w czwartek – Uroczystość NMP Częstochowskiej
    c. w piątek – św. Moniki
    d. w sobotę – św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
  4. We wtorek od godz. 18.00 do 19.00 w kaplicy na plebanii Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  5. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości odpustowej. Wszystkim Parafiankom i Parafianom z Brunar Wyżnych za przygotowanie odpustu i wieńca dożynkowego; Paniom, które przygotowały i przeprowadziły konkurs na najpiękniejszy bukiet dla Matki Bożej; Liturgicznej Służbie Ołtarza i Dziewczęcej Służbie Maryjnej; Pani Zakrystiance, Pani Organistce i Pani Przewodnik; Ochotniczej Straży Pożarnej; dzieciom pierwszokomunijnym, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwonkami na procesji, młodzieży; niosącym feretrony i sztandary. Dziękuję osobom, które sprzątały kościół i jego otoczenie. Dziękuję Pani Gospodyni za przygotowanie posiłku na plebanii. Dziękuję pani Ewie Smoła z zespołem oraz panom: Stanisławowi i Janowi Matuła za zaangażowanie w liturgię odpustową. Wszystkim – za świadectwo wiary i miłości do Matki Bożej składam serdeczne Bóg zapłać!.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego. Szczęść Boże!!!