XXII Niedziela Zwykła

2 września 2018 roku

 

            Informacje duszpasterskie

Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszamy dzieci (również z przedszkola) i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na Mszę Świętą w naszym kościele w poniedziałek, o godz. 8.00, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas umacniania wiary, budowania naszej przyjaźni z Panem Bogiem i z bliźnimi.

We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek Koronka
do Miłosierdzia Bożego i Nowenna do św. Michała w Brunarach o godz. 17.00, a w Czarnej o godz. 18.00.

Bardzo prosimy by dzieci i młodzież gimnazjalna przychodziły na nowenny do kościoła. Trzeba Bogu wyrazić naszą wdzięczność, ze nas oszczędza od kataklizmów i nieszczęść. Niech ją wyrażą dzieci i młodzież przez obecność na nowennie. Prosimy rodziców, by pozwolili dzieciom przychodzić do Jezusa. Prosimy, by z młodszymi dziećmi przychodził ktoś ze starszych z domu. Naszym pragnieniem jest również to, żeby dzieci były na Mszy św. przed ołtarzem, a młodzież w bocznych ławkach.

W środę 29.09.2018 r. zakończył się w naszej parafii plener malarski. Na jego zakończenie był wernisaż w kaplicy na plebanii po Mszy św. o godz. 19.00. Dziękujemy gorąco artystom malarzom Małgorzacie Szubert – Radnickiej, Marii Tomal, Annie Bogdanowicz, Zbigniewowi Gizelli z Krakowa, Marii Mostek z Rzeszowa. Artystom dziękujemy i życzymy im Bożego błogosławieństwa w działalności artystycznej i życiu osobistym.

W sobotę będziemy przeżywać jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Poświęcenie ziarna siewnego po Mszach św. Polecając Bożej opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono więc wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić. Msza św. w Brunarach o godz. 8.00 i w Czarnej o godz. 9.00. W parafii Łosie uroczystość odpustowa.

Spotkanie ministrantów i lektorów w piątek po Mszy św. o godz. 17.00.

DSM i dziewczynki, które chciałyby wstąpić do Dziewczęcej Służby Maryjnej zapraszamy na spotkanie we środę na godz. 16.00.

Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy na spotkanie w piątek na godz. 16.00.

W tym tygodniu przypada I czwartek – Msza św. o godz.17.00 oraz I piątek
miesiąca. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. W naszym kościele będzie taka możliwość w czwartek i piątek przed Mszą św. W I piątek odwiedzimy chorych od godz. 8.00 w Brunarach, a w Czarnej przed Mszą św.

Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 i składka inwestycyjna oraz rozpoczęcie Tygodnia Wychowania.

Za dwa tygodnie w niedzielę 16.09.2018 o godz. 17.00 w naszej cerkwi św. Michała Archanioła w Brunarach odbędzie się koncert muzyki barokowej pt. „Muzyka na bursztynowym szlaku” w ramach III Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego – U Źródeł. Na fortepianie – kibordzie wystąpi Wiktor Szymajda, na skrzypcach Mariusz i Mikołaj Monczak, śpiew i recytacja w wykonaniu Julii Doszny. Serdecznie zapraszamy.