XXII Niedziela Zwykła

29 sierpnia 2021 r.

 

 1. Przeżywamy XXII Niedzielę Zwykłą. Jest to ostatnia niedziela wakacyjna i równocześnie kolejna niedziela synodalna.
 2. Msze święte w tygodniu:
  a. w poniedziałek, we wtorek i w sobotę w Brunarach o godz. 7.30.
  b. w środę, w czwartek i w piątek – w Brunarach o godz. 18.00 a w Czarnej o godz. 17.00.
 3. We środę rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Msza święta w kościele parafialnym o godz. 8.00. O godz. 9.00 – spotkanie w szkole. Dzieci z Czarnej niech przyjdą na rozpoczęcie roku szkolnego na Mszę świętą albo do Brunar na godz. 8.00 albo na Mszę świętą wieczorną o godz. 17.00 do Czarnej. Proszę, aby każdy uczeń rozpoczął naukę z Panem Bogiem. Rodziców proszę, aby zachęcili swoje dzieci.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
  W I czwartek Msza święta i modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne w Brunarach o godz. 18.00 a w Czarnej o godz. 17.00.
  W I piątek miesiąca Msza święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w Brunarach o godz. 18.00 a w Czarnej o godz. 17.00
  Spowiedź święta – w Brunarach we środę, we czwartek i w piątek godzinę przed Mszą świętą natomiast w Czarnej pół godziny przed Mszą świętą. Zachęcam do korzystania ze spowiedzi świętej.
  W I sobotę miesiąca Msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 7.30.
  Do chorych z posługą sakramentalną kapłan uda się w I piątek miesiąca w Brunarach o godz. 8.00 a w Czarnej po Mszy świętej.
 1. Adoracja Pana Jezusa w Eucharystii w tym tygodniu wyjątkowo we środę o godz. 17.00 w kościele parafialnym.
 2. W sobotę dzieci z klasy IV i z klasy V udadzą się na tradycyjną pielgrzymkę dziękczynną po I Komunii Świętej do sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Pielgrzymka z racji pandemii nie mogła odbyć się wcześniej. Zachęcam, aby z dziećmi jechał ktoś z rodziców – jeśli to jest możliwe. Wyjazd o godz. 6.30. Dzieci nie biorą strojów komunijnych. Koszt przejazdu 30 złotych od osoby.
 3. W niedzielę rozpocznie się Nawiedzenie cudownego wizerunku Św. Józefa w Czarnej. Msza święta w intencji rodzin, które przeżywają nawiedzenie w niedziele o godz. 9.30 a w dni powszednie o godz. 17.00.
  Niechaj będzie to czas łaski dla poszczególnych rodzin, przystąpmy z okazji nawiedzenia całymi rodzinami do spowiedzi świętej i przyjmujmy do serc Pana Jezusa w Eucharystii, abyśmy mogli otrzymać potrzebne łaski, wypełnijmy te dni modlitwą za swoje rodziny, pojednaniem i przebaczeniem między domownikami oraz w sąsiedztwach. Niech to będzie również czas pogłębienia naszego związku z parafią, która jest rodziną rodzin.
  Nawiedzenie rozpoczyna się:
  a. od państwa Babula w kierunku kościoła (I obraz) do państwa Ligęza
  b. od państwa Krok w górę do spotkania (II obraz)
  c. od państwa Pasiut (od strony Uścia Gorlickiego) w kierunku kościoła do spotkania (III obraz).

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego. Szczęść Boże!!!