XXIV Niedziela Zwykła

12 września 2021 r.

1. Przeżywamy XXIV Niedzielę Zwykłą. Po prymarii i w Czarnej zmiana tajemnic Różańca Świętego. Ofiary na tacę przeznaczone są na cele parafialne. Bóg zapłać. Dziś dzień beatyfikacji Stefana kardynała Wyszyńskiego i siostry Róży Czackiej. W naszej Ojczyźnie rozpoczynamy XI Tydzień Wychowania. Modlimy się za rodziców, nauczycieli i katechetów, aby z Bożą pomocą kształtowali serca i umysły dzieci i młodzieży według nauki Chrystusa, Jego Ewangelii.
  2. Msze święte w tygodniu:
    a. w poniedziałek, we wtorek, w czwartek i w sobotę w Brunarach o godz. 7.30.
    b. w środę i w piątek – w Brunarach o godz. 18.00 a w Czarnej o godz. 17.00. Msza święta peregrynacyjna w Czarnej o godz. 16.00, w niedzielę o godz. 9.30.
  3. We wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W sanktuarium w Kobylance główna uroczystość odpustowa. Adoracja Pana Jezusa w Eucharystii we wtorek od godz. 18.00 do 19.00 w kaplicy na plebanii.
  4. Młodzież ze szkół średnich zapraszam na spotkanie w piątek po Mszy świętej wieczornej. W spotkaniu uczestniczą w tym tygodniu również wszyscy uczniowie klasy VIII b w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
  5. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywamy:
    a. w poniedziałek wspomnienie św. Jana Chryzostoma bp. i dok. Kościoła.
    b. w środę wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. W Limanowej rozpoczyna się tygodniowy Odpust Maryjny.
    c. w czwartek wspomnienie św. Korneliusza pap. i św. Cypriana biskupa
    d. w sobotę święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży.
  6. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.00 siostra Marta Matuła odnowi swoje śluby zakonne, które złożyła 15 sierpnia w Zgromadzeniu Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej. Otoczmy Siostrę naszą modlitwą i módlmy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  7. Spotkania grup parafialnych w sobotę:
    – o godz. 9.00 – Liturgiczna Służba Ołtarza w Brunarach
    – o godz. 10.00 – Dziewczęca Służba Maryjna w Brunarach
    – o godz. 11.00 – Liturgiczna Służba Ołtarza i Dziewczęca Służba Maryjna w Czarnej.
  1. W „Gościu Niedzielnym” w najbliższą niedzielę obszerna relacja z peregrynacji Obrazu św. Józefa w naszej parafii. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego. Szczęść Boże!!!