XXIX Niedziela Zwykła

17 października 2021 r.

 

 1. Przeżywamy XXIX Niedzielę Zwykłą. Jest to kolejna niedziela synodalna. Do puszek możemy złożyć ofiary na wsparcie Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, fundującą stypendia dla młodzieży. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 2. Modlitwa Różańcowa będzie bezpośrednio po Mszach świętych. Msze święte w tygodniu codziennie w Brunarach o godz. 17.00 i w Czarnej o godz. 17.00. Różaniec poprowadzą:
  a. w poniedziałek – klasa I, II i III
  b. w środę – klasa VII, VIII a i VIII b
  c. w czwartek – Liturgiczna Służba Ołtarza
  d. w piątek – klasa IV, V i VI
  e. w sobotę – Dziewczęca Służba Maryjna.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywamy:
  a. w poniedziałek – święto św. Łukasza, Ewangelisty,
  b. w środę – wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana,
  c. w piątek – uroczystość św. Jana Pawła II, papieża.
 4. W poniedziałek – w święto św. Łukasza pamiętamy o lekarzach, pielęgniarkach i wszystkich pracownikach Służby Zdrowia. Na modlitwie różańcowej modlić się będziemy szczególnie w ich intencji.
 5. W piątek 22 października przypada wspomnienie św. Jana Pawła II, które w Małopolsce ma rangę uroczystości. Św. Jan Paweł II jest patronem Małopolski. Z tej racji w piątek na terenie województwa małopolskiego nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
 6. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna w Kościele tydzień szczególnej modlitwy za Misyjne Dzieło Kościoła. Składka w całym Kościele na świecie w tym dniu przeznaczona jest na cele misyjne.
 7. Pragnę bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy składają ofiary na sprzątanie, ogrzewanie kaplicy i na dekorację naszych kościołów. Proszę rodziny, które nie wpłaciły jeszcze II raty składki na sprzątanie kościoła oraz na utrzymanie porządku koło świątyni, na cmentarzu i na pielęgnację ogrodów, aby dokonały tej wpłaty do końca października. Bóg zapłać wszystkim za troskę o piękno otoczenia kościoła i cmentarza.                  

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najlepsze życzenia. Szczęść Boże!!!