XXV Niedziela Zwykła

19 września 2021 r.

1. Przeżywamy XXV Niedzielę Zwykłą. W dzisiejszą niedzielę przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
  2. Msze święte w tygodniu:
    a. w poniedziałek, we wtorek, w czwartek i w sobotę w Brunarach o godz. 7.30.
    b. w środę i w piątek – w Brunarach o godz. 18.00 a w Czarnej o godz. 17.00.
  3. We wtorek od godz. 18.00 do 19.00 adoracja Pana Jezusa w kaplicy na plebanii.
  4. W czwartek o godz. 17.00 w kościele parafialnym odbędzie się egzamin z wiedzy religijnej uczniów klas VIII przed sakramentem bierzmowania. Egzamin poprowadzi dekanalny wizytator nauki religii ks. Rafał Łukasik – proboszcz z Szymbarku. Obecność uczniów obowiązkowa. W tym wydarzeniu powinien uczestniczyć ponadto rodzic kandydata do bierzmowania.
  5. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywamy:
    a. w poniedziałek wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon i Pawła Chong Hasang oraz Towarzyszy męczenników koreańskich,
    b. we wtorek – św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty,
    c. w czwartek wspomnienie św. Ojca Pio, kapłana.
  6. Przyszła niedziela jest niedzielą synodalną. Jest to również dzień modlitw o trzeźwość. Odpust w parafii Banica. Suma o godz. 11.00.
  7. Od dzisiaj można nabyć kalendarze dla rolników w cenie 25 zł.
  8. Spotkania grup parafialnych w sobotę:
    – o godz. 9.00 – Liturgiczna Służba Ołtarza w Brunarach
    – o godz. 10.00 – Dziewczęca Służba Maryjna w Brunarach
    – o godz. 11.00 – Liturgiczna Służba Ołtarza i Dziewczęca Służba Maryjna w Czarnej.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego. Szczęść Boże!!!