XXVII Niedziela Zwykła

7 października 2018 roku

Informacje duszpasterskie

„Proszę Cię, pomódl się za mnie uzależnionego i moją Rodzinę”, to hasło tegorocznej modlitewnej inicjatywy Doba dla wolności. W dzisiejszą niedzielę 7 października zachęcamy wszystkich parafian do
ofiarowania Komunii Świętej i modlitwy różańcowej w intencji osób uzależnionych od alkoholu, ich dzieci i bliskich.

Dziś zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00 i składka inwestycyjna.

Bardzo proszę Radnych Parafialnych o zebranie II Raty (60 zł) na potrzeby Parafii. W skali roku zbieramy na Organistę 25 zł, Grabarza 25 zł, Sprzątanie kościoła 25 zł, Ogrzewanie 20 zł, Ogród 15 zł, Ks. Franciszka 10 zł.

Nadleśnictwo Łosie, Parafia i Zespół Szkół w Brunarach serdecznie zapraszają na oddanie do ruchu turystycznego po rewitalizacji Kopca Piłsudskiego znajdującego się przy trasie Brunary – Czarna w dniu 12.10.2018 r. (tj. piątek) w ramach obchodów 100 – rocznicy Odzyskania Niepodległości Ojczyzny. W programie m.in.: 9.30 Zbiórka uczestników przy Zespole Szkół w Brunarach i przejazd autokarem pod Kopiec. 10.00 Odsłonięcie tablicy Marszałka Piłsudskiego na Kopcu. 11.00 Msza święta w kościele w Brunarach 12.00 Akademia i Biesiada w Zespole Szkół w Brunarach

W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 9 X – bł. Wincenty Kadłubek (1160-1223), biskup krakowski, uczestnik Soboru Laterańskiego IV; dziełem jego życia są „Kroniki polskie”, w których zebrał wszystkie podania i mity o początkach Polski; jest uznawany za naszego pierwszego historyka (wspomnienie obowiązkowe);
  • 13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich (wspomnienie obowiązkowe).

Naszym gościom, solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

Nabożeństwa Różańcowe  w dni powszednie w Brunarach  po Mszy św. o godz. 17.00, w Czarnej o godz. 17.00 (z wyjątkiem poniedziałku i soboty, kiedy różaniec będzie o godz. 16.00),  a w Niedzielę po Mszach św. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie, a także do odmawiania Różańca  w Rodzinach przy wieczornym pacierzu. W najbliższym tygodniu Różaniec poprowadzą:

Poniedziałek – kl. III Gimn                           Czwartek – kl VI SP

Wtorek – kl. VIII Gimn                                            Piątek – kl. V SP

Środa –  kl. VII SP                                      Sobota – kl. IV SP

We środę będzie poświęcenie różańców dla dzieci z kl III SP.

Spotkanie aspirantów w czwartek o godz. 16.00, DSM w sobotę o godz. 9.00,
a ministrantów w piątek po Mszy św. o godz. 17.00.

W niedzielę, 14 października, będziemy pamiętali o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą. Zapraszamy do wspólnej modlitwy
w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii.

Za tydzień będziemy obchodzić kolejny Dzień Papieski. W związku z tym po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”  oraz Fundację Abp Jerzego Ablewicza. Zebrane ofiary zostaną  przeznaczone na stypendia dla zdolnej, a ubogiej młodzieży.

Jak co roku w Dzień Papieski organizowany jest w naszej diecezji Marsz dla Życia i Rodziny. Tym razem odbędzie się w Tarnowie. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 11.00 w katedrze. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

Wszyscy jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego. Prosimy w czasie zbliżającej się jesienno-zimowej szarówki, zwłaszcza osoby starsze, o ubieranie odblasków w drodze na nabożeństwa wieczorne. Odblaski ratują nam życie. Natomiast wszystkich, którzy przeżywają smutek i traumę, po stracie swoich bliskich w wyniku wypadku drogowego zapraszamy do pomnika pamięci o ofiarach wypadków drogowych „Przejście” w Zabawie dnia 18 listopada 2018 r. na godz. 10:30. Apelujemy do wszystkich kierowców: o kulturalną, ostrożną i bezpieczną jazdę!

Poseł Barbara Bartuś i Stowarzyszenie „Nasze Miasto” w Gorlicach serdecznie zapraszają wszystkich na gorlickie obchody Jubileuszu 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, które odbędą się na Rynku w Gorlicach w poniedziałek 8 października br. o godz. 14.00.