XXVII Niedziela Zwykła

3 października 2021 r.

 

 1. Przeżywamy XXVII Niedzielę Zwykłą. Rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Serdecznie zapraszam starszych, młodzież i dzieci do wspólnego odmawiania Różańca w naszych świątyniach.
 2. Modlitwa Różańcowa będzie bezpośrednio po Mszach świętych. Msze święte w tygodniu codziennie:
  a. w Brunarach o godz. 17.00 i w Czarnej o godz. 17.00.
  b. wyjątkiem będzie środa – ze względu na spowiedź misyjną w parafii Ropa – Msza święta w Czarnej będzie godzinę wcześniej czyli o 16.00. W Brunarach – bez zmiany – o godz. 17.00.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywamy:
  a.
  w poniedziałek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;
  b. we wtorek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;
  c. w czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
 4. W czwartek na Mszę świętą o godz. 17.00 do Brunar zapraszam uczniów klasy III wraz z rodzicami w ramach przygotowania do I spowiedzi i Komunii Świętej. Na Mszy świętej będzie poświęcenie różańców.
 5. W przyszłą niedzielę – II niedzielę miesiąca po prymarii i w Czarnej zmiana tajemnic Różańca Świętego. Ofiary na tacę przeznaczone będą na cele parafialne. Przygotowujemy się powoli do prac przy świątyni parafialnej.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XXI Dzień Papieski i Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Składka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” będzie w niedzielę za 2 tygodnie.
 7. Zbliża się miesiąc listopad i wypominki za naszych Zmarłych. Z tyłu świątyni znajdują się kartki wypominkowe (listopadowe i roczne), na których możemy wpisać imiona i nazwiska zmarłych tak byśmy wiedzieli za kogo się modlimy (na wypominkach rocznych osoby z najbliższej rodziny a na wypominkach listopadowych z dalszej rodziny). Wypominki roczne będą czytane przez cały rok natomiast listopadowe w listopadzie – do Adwentu.
 8. W zakrystii są do nabycia kalendarze dla rolników w cenie 25 zł.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia – a wśród nich Ks. Franciszkowi – emerytowanemu proboszczowi składamy najlepsze życzenia. Szczęść Boże!!!