XXVIII Niedziela Zwykła

10 października 2021 r.

 

 1. Przeżywamy XXVIII Niedzielę Zwykłą. Po prymarii i w Czarnej zmiana tajemnic Różańca Świętego. Ofiary na tacę przeznaczone są na cele parafialne. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 2. Modlitwa Różańcowa będzie bezpośrednio po Mszach świętych. Msze święte w tygodniu codziennie w Brunarach o godz. 17.00 i w Czarnej o godz. 17.00.
  Różaniec poprowadzą:
  a. w poniedziałek – klasa I, II i III
  b. w środę – klasa VII, VIII a i VIII b
  c. w czwartek – Liturgiczna Służba Ołtarza
  d. w piątek – klasa IV, V i VI
  e. w sobotę – Dziewczęca Służba Maryjna.
 1. Dzisiaj przeżywamy XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. W przyszłą niedzielę do puszek możemy złożyć ofiary na wsparcie Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, fundującą stypendia dla młodzieży.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywamy:
  a. w środę – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego
  b. w piątek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa
  c. w sobotę – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej – kolejna rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża.
 3. W środę na Mszę świętą o godz. 17.00 do Brunar zapraszam uczniów klasy VIII a i VIII b wraz z rodzicami w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.  Zapraszam również klasę VII. Na Mszy świętej będzie poświęcenie różańców dla uczniów klas VIII.
 4. We czwartek przypada Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętamy w tym dniu o pedagogach. Na modlitwie różańcowej modlić się będziemy szczególnie w int. nauczycieli i wychowawców. Zapraszam nauczycieli z naszej parafii.
 5. We czwartek o godz. 7.30 w świątyni parafialnej Msza Święta z okazji św. Huberta – patrona myśliwych zamówiona przez Lasy Państwowe – nadleśnictwo Łosie. Dziękuję Nadleśnictwu za wielką życzliwość dla naszej parafii, za wielką troskę o wymianę elementów drewnianych dla otoczenia kościoła w Czarnej oraz za przekazanie ofiary w formie darowizny na ten cel. Dziękuję również za coroczne ofiarowanie choinek na Boże Narodzenie do świątyni parafialnej. Bóg zapłać.
 6. W piątek 15 października przypada Dzień Dziecka Utraconego. Na modlitwie różańcowej będziemy modlić się za rodziny, które cierpią po utracie swoich dzieci.
 7. Zbliża się miesiąc listopad i wypominki za naszych Zmarłych. Z tyłu świątyni znajdują się kartki wypominkowe (listopadowe i roczne), na których możemy wpisać imiona i nazwiska zmarłych tak byśmy wiedzieli za kogo się modlimy. Bóg zapłać za ofiary składane przy okazji wypominków.
 8. W zakrystii są jeszcze do nabycia kalendarze dla rolników w cenie 25 zł.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najlepsze życzenia. Szczęść Boże!!!