XXXI Niedziela Zwykła

31 października 2021 r.

Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego

 

 1. Przeżywamy Uroczystość Poświęcenia Kościoła. Kończymy nabożeństwa różańcowe. Dziękuję Wam za liczny udział przez cały październik. Dziękuję dzieciom i młodzieży za prowadzenie modlitwy. Pięknie było patrzeć i słuchać, jak dzieci chętnie brały udział w odmawianiu Różańca. Dziękuję tym wszystkim, którzy również w domu z dziećmi praktykują modlitwę różańcową.
 2. Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszej parafii będą według następującego porządku:
  a. w kościele parafialnym o godz. 8.00 i o godz. 11.00. Po Mszy świętej o godz. 11.00 będzie procesja na cmentarz i modlitwa różańcowa za zmarłych,
  b. w kościele w Czarnej o godz. 9.30. Po Mszy świętej procesja na cmentarz i modlitwa za zmarłych.
 3. We wtorek Dzień Zaduszny. Msze święte:
  a. w Brunarach o godz. 7.00 (w kaplicy na plebanii) i po południu o godz. 16.30 w kościele. Od godz. 16.00 – Różaniec z wypominkami za zmarłych
  b. w Czarnej po południu o godz. 16.00. Od godz. 15.30 – Różaniec za zmarłych.
 4. Odwiedzając cmentarze stańmy nad mogiłami zmarłych z czystymi sercami, wolnymi od grzechu ciężkiego, byśmy mogli ofiarować Komunię Świętą, nasze modlitwy i odpusty, błagając Boga o miłosierdzie dla naszych zmarłych.
 5. Od tego tygodnia następuje zmiana godziny wieczornej Mszy świętej:
  a. w Brunarach – Msza święta o godz. 16.30. Od godz. 16.00 Różaniec z wypominkami za zmarłych
  b. w Czarnej – Msza święta o godz. 16.00. Od godz. 15.30 Różaniec z wypominkami za zmarłych.
 6. W Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzach będą zbierane ofiary do puszek na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Dziękuję lektorom, ministrantom, Dziewczęcej Służbie Maryjnej i przedstawicielom Szkolnego Wolontariatu za przeprowadzenie kwesty. Ks. Rektor dziękuje wszystkim Ofiarodawcom i zapewnia, że codziennie w Seminarium za wszystkich Ofiarodawców sprawowana jest Msza Święta.
 7. Dziękuję młodzieży z Wolontariatu wraz z wychowawcami za posprzątanie kaplicy na cmentarzu. Bóg zapłać.
 8. W tym tygodniu w Czarnej, jeśli pozwoli na to pogoda, rozpocznie się wymiana elementów drewnianych zniszczonych przez grzyby.
 9. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca listopada. W I piątek pamiętajmy o Komunii Świętej wynagradzającej Bogu za grzechy nasze i całego świata.
 10. Wypominki listopadowe będą czytane od wtorku przez cały tydzień. Od przyszłej niedzieli będą odczytywane wypominki roczne. Gdyby ktoś zauważył jakieś błędy w wypominkach proszę to zgłosić, celem korekty zaistniałych błędów. Warunki zyskania odpustów za zmarłych zostaną podane w dniu jutrzejszym.