XXXII Niedziela Zwykła

11 listopada 2018 roku

Informacje duszpasterskie

Dzisiejsze Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę. GOK w Uściu Gorlickim zaprasza dzisiaj na obchody 100 lecia odzyskania niepodległości. W programie m.in.: godz. 12.30 Złożenie wiązanki kwiatów na kopcu Piłsudskiego, godz. 13.30 Msza św. polowa na cmentarzu w Uściu Gorlickim za poległych za Ojczyznę, godz. 15.15 Koncert Okolicznościowy w Pijalni Wód Mineralnych w Wysowej – Zdroju.

Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Pana Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Po Mszach św. zbiórka do puszek na ten cel.
Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych i składka inwestycyjna.
Nasza Parafia zaprasza na Jesienny Koncert Zaduszkowy w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego pt. „4 Pory Roku w Beskidzie. Muzyka i Słowo” w przyszłą niedzielę 18.11.2018 r. o godz. 17.00 w kościele w Brunarach. W programie muzyka J.S.Bacha, G. Faure, B. Bartoka, J. Pachelbela, A. Vivaldiego, G.B. Pergolesiego, H. Wieniawskiego, W. Lutosławskiego oraz modlitwa za zmarłych. Wykonawcami będą: Joanna Trafas – sopran, Emilia Bernacka – fortepian, Mariusz Monczak – skrzypce, Mikołaj Monczak – skrzypce.
W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • 13 XI – św. Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze (wspomnienie obowiązkowe);
  • 17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, a najpierw żona Ludwika IV, landgrafa Turyngii, która po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki św. Franciszka (wspomnienie obowiązkowe);
  • 18 XI – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc (wspomnienie obowiązkowe).

Niech Pan Jezus otacza swoją opieką naszych gości, solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.
Zbiórki ministrantów w piątek o godz. 15.00, a aspirantów w sobotę po Mszy św. o godz. 7.30, a DSM w sobotę o godz. 9.00.

Msze św. w tym tygodniu w Czarnej o godz. 15.00, a w Brunarach o godz. 16.00.

W piątek po Mszy św. spotkanie Rady Duszpasterskiej, Rady Gospodarczej i zainteresowanych inwestycjami parafialnymi w Domu Ludowym.
W ostatnim czasie Pan Bóg powołał do wieczności naszego parafianina śp. Kazimierza Stróżyka, lat 58, za którego zostało zamówionych 29 intencji i od uczestników pogrzebu 6. Zmarłego polećmy Miłosierdziu Bożemu…

KSM w Ropie zaprasza w piątek do kościoła w Ropie o godz. 19.00 na Misterium pt. Bóg, Honor, Ojczyzna. Trzy, a tak ważne.
Gratulujemy naszym ministrantom zajęcia 3 miejsca w Dekanalnym Turnieju Piłki Halowej rozegranego wczoraj w Ropie.