XXXII Niedziela Zwykła

7 listopada 2021 r.

1. Przeżywamy XXXII Niedzielę Zwykłą. Jest to niedziela adoracyjna.
  2. Msze święte w tygodniu:
    a. w poniedziałek, we wtorek, w czwartek i w sobotę – rano o godz. 7.30 w kaplicy na plebanii
    b. w środę i w piątek w Brunarach w kościele parafialnym o godz. 16.30 a w Czarnej o godz. 16.00.
  3. We wtorek w kaplicy na plebanii od godz. 17.00 do godz. 18.00 – Adoracja Pana Jezusa w Eucharystii.
  4. W środę – w Brunarach od godz. 16.00 – odmówimy Różaniec za zmarłych wypominanych w wypominkach listopadowych, w piątek  od godz. 16.00 – odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia za zmarłych wypominanych w wypominkach listopadowych.
  5. We środę na Mszę świętą o godz. 16.30 do Brunar zapraszam uczniów klasy III wraz z rodzicami w ramach przygotowania do I spowiedzi  i Komunii Świętej.
  6. W najbliższy czwartek Narodowe Święto Niepodległości – w naszych modlitwach pamiętajmy o naszej Ojczyźnie i o tych, którzy oddali życie, walcząc o jej niepodległość.
  7. W niedzielę dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Jest to druga niedziela miesiąca – składka przeznaczona będzie na cele parafialne. Po prymarii w Brunarach i w Czarnej – zmiana tajemnic Różańca świętego. Również w przyszłą niedzielę obchodzony będzie Światowy Dzień Ubogich. Wzorem ubiegłych lata Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał Chlebki Miłosierdzia. Nabywając taki Chlebek wspieramy najuboższych tego świata i ratujemy wielu przed śmiercią głodową. Można będzie też zabrać z tyłu kościoła torby ekologiczne, zapełnić je artykułami żywnościowymi i przekazać ubogim.
  8. Na mocy dekretu Ojca Świętego odpusty za zmarłych możemy zyskać przez 8 dowolnie wybranych dni w listopadzie.
  9. W liturgii Kościoła przeżywamy:
    a. we wtorek rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – katedry Ojca Świętego
    b. w środę wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
    c. w czwartek – św. Marcina z Tours, biskupa
    d. w piątek – św. Jozafata, biskupa i męczennika
    e. w sobotę – św. św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, męczenników.
  10. Spotkania grup parafialnych w sobotę:
    a. o godz. 9.00 – w Brunarach – Liturgiczna Służba Ołtarza: lektorzy i ministranci
    b. o godz. 10.00 – w Brunarach – Dziewczęca Służba Maryjna
    c. o godz. 11.00 – w Czarnej – Liturgiczna Służba Ołtarza: lektorzy i ministranci oraz Dziewczęca Służba Maryjna.
  11. Światowy Dzień Młodzieży przeniesiony na Uroczystość Chrystusa Króla z Niedzieli Palmowej w tym roku będzie przeżywany w okręgach naszej diecezji. Najbliższe spotkanie odbędzie się 20 listopada o godz. 19.00 w Szymbarku.
  12. Do kin trafił bardzo piękny film pt. „Fatima”. Zachęcamy do oglądania.
  13. Od dzisiejszej niedzieli czytane są wypominki roczne. Gdyby ktoś zauważył jakieś błędy w wypominkach proszę to zgłosić, celem korekty zaistniałych błędów.